Ziraat Bankası Maaş Avansı Nasıl Alınır?

Maaş avansı belirli kriterlere göre farklılık göstermektedir. Örneğin birçok banka ilk olarak, çalıştığınız firmanın kurumsallığına, büyüklüğüne bakmaktadır. Maaş avansı, bankanın firma çalışanlarına sunduğu maaşlarının belli bir oranında harcayabileceği para miktarıdır. Bu para faizi ile geri ödenmektedir.

Eğer çalıştığının firmanın anlaşmalı olduğu banka, Ziraat bankası ise size vereceği maaş kartı ile her ay maaşınızı çekebilirsiniz. Şirketiniz anlaşması doğrultusunda banka size maaş kartınızla birlikte bir avans bütçesi belirlemektedir. Bu paragrafta sizlere maaş avansı nedir? Sorusunun cevabını vermiş olduk.

ziraat bankası maaş avansı nasıl alınır

Maaş Avansı Nasıl Alınır?

Ziraat maaş avansı çekmek istiyorsanız öncelikle sahip olmanız gerekenler çalıştığınız şirketin maaş kartının Ziraat Bankasına ait olması ve bankanın size özel bir maaş avans miktarı belirlemesidir. Maaş avansı çekmek için bankaya veya iş yerine başvurmanıza gerek yoktur. Maaş avans limiti 250 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir. Ziraat maaş avansı çekmek için Ziraat bankasına aile olan herhangi bir ATM’yi ziyaret ederek kartınızı yerleştirip gelen ekranda şifrenizi girmelisiniz.

Daha sonra para çekme menüsünde yer alan bölümlere göz atarak oradaki menülerden maaş avansı, nakit avans vb. gibi menülerden işinize yarayanı seçerek avansınız çekebilirsiniz.

Öne çıkan yazılar sayesinde de maaş avansı hakkında bilgi edinebilir ve faiz oranlarını, ödemeniz gereken borç miktarını ve son ödeme tarihlerini öğrenebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli kısım bütün bankalar kullanıcılarına sağlamış olduğu bütün nakit avans işlemlerinde belli oranlarda faiz koymaktadır. Bu oran bankadan bankaya değişmekle birlikte maaş kartınıza ne kadar zamandır sahipsiniz, maaşlarınız aksamadan ortalama olarak sabit bir tutarda yatıyor mu, maaş kartınızın tanımlı olduğu bankaya veya başka bankalara borcunuz var mı? Gibi soruların yanıtlarına göre maaş avansı sizin için geçerli ya da geçersiz olabilmektedir.

Maaş Avansı Hesaplama

Maaş avansı hesaplama araçları faiz oranları güncellendiği için yanılabilmektedir. Maaş avansınızın taksit tutarını, ödeyeceğiniz toplam faiz miktarını telefon bankacılığıyla öğrenebiliriniz. Ya da  buna benzer işlemleri bankanıza giderek müşteri temsilcinizle yapacağınız görüşmede öğrenebilirsiniz. Görüşme sırasında maaş avansı nasıl alınır? Maaş avansı taksit sayısı nedir? Ve bunlara benzer soruları müşteri temsilcinize sorarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Eğer bankaya gidecek kadar vaktiniz yoksa mobil bankacılık ilede işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye yakın yerlerde sahip olduğunuz maaş kartının sağlayıcısı olan bankanın şube numarasını bankanızın mobil uygulamasından öğrenerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir