Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Bu yazımız içerisinde Ziraat Bankası müşterileri için Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme işleme hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Hesap numarası öğrenme işleminin birçok alternatif yolu bulunmaktadır. Özellikle banka kartlarınız üzerinde IBANN numaranız yazıyorsa hesap numaranızı bulmak oldukça kolay olacaktır.

Hesap numarası, müşteri numarası ile Ziraat Bankasının ek numara birleşimi ile ortaya çıkmaktadır. Eğer müşteri numaranızı ve müşteri numarasını biliyorsanız Ziraat Hesap numarası öğrenme bağlantıya tıklayarak IBANN numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. IBANN numarasının son 12 hanesi Ziraat Bankası müşterilerine hesap numarasını göstermektedir. Doğrudan IBANN numarası üzerinden hesap numarasını öğrenmek oldukça kolaydır.

Ziraat Bankası SMS İle Hesap No Öğrenme

Ziraat Bankası kullanıcıları hesap numaralarını öğrenebilmek için alternatif olarak SMS servisini de kullanabilirler. SMS ile Ziraat Bankası hesap No öğrenme işlemi için “HESAPBILGI” yazıp bir boşluk bırakıp banka kartınızın son 6 hanesini yazıp 4747 numarasına mesaj göndermeniz gerekiyor. Mesaj gönderiminin ardından saniyeler içerisinde Ziraat Bankası tarafından hesap numaranızın yer aldığı bir geri mesaj gelecektir.

Ziraat Bankası Hesap Numarası
Ziraat Bankası Hesap Numarası
  • Hesap numarası 12 haneden oluşmaktadır. 12 hane içerisinde müşteri numarası ve bankanın ek numarası yer almaktadır.
  • Müşteri numarası ve ek numara öğrenme işlemleri nasıl olduğu hakkında bilgi verecek olursak;

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme işlemi için elinizde IBAN numarasının olması yeterlidir

  • Yukarıda IBANN numarasının son 12 hanesinin hesap numarasına ait olduğunu dile getirmiştik. 12 haneli hesap numarasının ilk 8 hanesi müşteri numarasını aittir. Kalan 4 tane ise;

Ziraat Bankası Ek No Öğrenme

İlk 8 hanesi müşteri numarası olan hesap numarasını son 4 hanesi ise ek no kısmına aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir