Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açabilirim?

Yatırım, kişilerin en çok değer verdiği ve tasarruflarının birer karşılığı olarak hayatlarına yansıyan bir nokta olarak nitelendirilebilir. Ülkemizde, altın ise yatırım için kullanılan en başlıca değerli madenlerden birisidir. Yastıklarının altında veya banka hesaplarında tasarruflarını altın olarak saklama yolunu tercih etmektedir. Bankada daha güvenli olmasından dolayı kişiler, altın hesabı açarak altın yatırımlarını bankada tutmayı tercih etmektedirler.

Altın hesabı nasıl açılır gibi sorular, yatırım yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biridir. Açılabilecek olan bu hesaplar, vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesabı olarak iki şekilde açılabilmektedir. Her iki hesabında açılış yöntemi aynı şekildedir. Açma yolları da birkaç şekilde sizlere sunulmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgi için şunlar söylenebilir:

İnternet Üzerinden Altın Hesabı Açma

İnternet bankacılığı, herkes tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. İnternet bankacılığı sayesinde sizlerde kolay bir şekilde altın hesabı açabilirsiniz. İnternet üzerinden altın hesabı açmak için mutlaka bir İnternet bankacılığı sahibi olmanız gereklidir. Bu işlemden sonra İnternet bankacılığının sağ üst kısmında bulunan üst üste üç çizgi ile menüye ulaşabilirsiniz. Burada yeni hesap aç sekmesine tıklamalı ve burada açabileceğiniz hesaplara ulaşacaksınız. Buradan açılabilecek dolar, Euro ve altın hesabı aç seçeneklerinden altın olanı seçmeniz ile sizler vadeli veya vadesiz seçeneklerden açabilmeniz mümkün olacaktır. Burada sizler hesap açabilmeniz için herhangi bir kişiye iletişim kurabilmeniz gerekmemektedir.

Şubeden Yardım Alınarak Altın Hesabı Açmak

Kişilerin altın hesabı açabilmesi için başvuracakları bir başka yöntem ise Ziraat Bankası şubelerine giderek yardım alabilirsiniz. Buradan gişeden veya bireysel hizmetlerden alacağınız bir sıra numarası ile sizlere bireysel müşteri hizmetleriniz yardımcı olacaktır. Kişiye vereceğiniz kimlik kartınız veya ehliyetiniz ile yaklaşık 5 dakika içerisinde altın hesabı açılmış olacaktır.

Telefon Bankacılığıyla Altın Hesabı Açmak

Altın hesabı açılması için başvurulacak bir başka yöntem de telefon bankacılığı ile altın hesabı açmadır. Buradan Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinizi arayarak bağlantı kurarak altın hesabı açmak istediğinizi belirtebilir ve gereken adımlara ulaşmanız gereklidir. Müşteri hizmetlerinin sizlere yönelteceği sorulardan birisi güvenlik önlemleri ve güvenlik tedbirleri sorularıdır. Bu sorulara doğru cevaplar verilerek altın hesabı açmanız konusunda yardım alabilirsiniz. Burada sizlere sorulan bir diğer soru ise vadeli veya vadesiz altın hesabı açmanız durumu olacaktır.

Mobil Uygulama Üzerinden Altın Hesabı Açma

Altın hesabı açmanın bir başka yöntemi de mobil uygulamalar üzerinden hesap açılabilme durumudur. Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasını indirerek giriş yapıp internet bankacılığı üzerinden giriş yaparak buradan altın hesabı açabilirsiniz. Altın hesabını açabilmek için mobil uygulamayı indirmeniz için bir İnternet bağlantınız olmalı ve İnternet bankacılığına sahip olmanız gerekmektedir. Bu uygulama ile altın hesabını açmanıza imkan sağlanmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir