Zenmate Proxy Hatası Çözümü

İnternete bağlanmak istediğimiz zaman bazen “Proxy Sunucusuna Bağlanılamıyor” uyarısı alabiliriz. İnternete bağlanmamıza engel olan bu sorunun çözümünü sizlerle paylaşacağız.

İnternete bağlanmak istediğimiz zaman bu hatayı almamız çok sinir bozucu olabilir. Bu hatanın kaynağı ise bilgisayarınıza önceden yüklemiş olduğunuz Proxy değiştirme programları olabilir. Bu programlar ilerleyen zamanlarda sizlerin internet bağlantınızda sorun yaşamanıza sebep olabiliyor. İnternet bağlantınız olsa bile bu yüzden internete bağlanamayabilirsiniz.

Proxy Hatası Nasıl Giderilir?

Proxy hatası gidermek için gerekli işlemleri yapmadan önce bu hataya sebep olan bütün uygulamaları bilgisayarınızdan kaldırdığınıza emin olmalısınız. Sizlere yasaklı sitelere girme imkanı tanıyan ve IP değiştirmenizi sağlayan programlar Proxy sunucu hatasına sebep olabilir. Bu tarz programları bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra şu adımları takip ederek ilerleyebilirsiniz:

NOT: İP Adresi Nasıl Değiştirilir? Adlı makalemizi okumanızı öneririz.

-İlk olarak Google Chrome tarayıcınızı açın. Sağ üst köşede yer alan 3 çizgili düğmeye basın ve buradan Ayarlar bölümüne giriş yapın.

-Ayarlar bölümünde en alt kısımda “Gelişmiş Ayarları Gizle” yazısına tıklayın. Daha sonra karşınıza gelen sayfada “Proxy Ayarlarını Değiştir” yazılı butona tıklamanız gerekir.

-Butona tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada “Yerel Ağ Ayarları” butonuna tıklamanız gerekir.

-Yerel Ağ Ayarları sayfasına “Proxy Sunucu” başlığı adı altında yer alan iki kutucuktaki tikleri kaldırmanız gerekiyor. Sonrasında “Tamam” seçeneğine tıklamalısınız.

Sizlere yazımızda belirttiğimiz bu adımları uyguladıktan sonra internete bağlanabilirsiniz. Büyük ihtimalle yaşadığınız sorun çözülmüş olacaktır.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir