YouTube Premium Nedir ve Nasıl Alınır?

Halihazırda bizlere sunulan standart Youtube platformuna ek birçok özelliğin yer aldığı Youtube Premium, maalesef henüz Türkiye için kullanıma açılmadı. Türkiye’nin içerisinde yer almadığı birçok ülkede aktif olarak hizmet veren Youtube premium üyelik sistemi hakkında ise neredeyse kimsenin bir bilgisi bulunmuyor. Neredeyse kimse diyoruz çünkü bilhassa ilgi duyup araştırmayan kullanıcıların bu sistemin varlığından dahi haberi olmadığını söylesek yanlış olmaz.

Peki, Youtube Premium Nedir?

Youtube tarafından geliştirilen bu yeni sistem ya da hizmet her ay kullanıcıların belirli bir ücret karşılığında ekstra özelliklerden yararlanmasına imkan tanıyor. Bu özellik sayesinde Youtube’da reklamsız bir gezinti sağlayabilir tüm müzik ve videoları reklamlara takılmadan geçebilirsiniz. Telefonunuzda Youtube’u arka planda oynatma şansı yakalayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra istediğiniz video ve müzikleri kaydederek çevrimdışı halde izleyebilirsiniz. Bunların hepsini aynı zamanda cep telefonunuzda da yapmanız mümkün.

Youtube Premium’un kullanıcılara sunmuş olduğu en büyük avantajı ise her şeyin bir arada yer alıyor olması. Reklamsız bir şekilde videoları izleme keyfi, 30 milyonu aşkın müziğin yer aldığı Google Music arşivine erişme şansı, arka planda özgürce müzik ve videoların oynatılmasını sağlamanın yanı sıra Youtube Music aboneliğinin de içerisinde yer alması. Tüm bu özelliklere sahip olmak için Youtube Premium üyelik satın alabilirsiniz.

Youtube Premium Ne Kadar

Bolca özellik ve artı sunan bu özelliğin kuşkusuz en dikkat çekici ve ülkemiz için oldukça zorlayıcı bir fiyat sunuyor olması. Alternatif birçok uygulama ve sistem Türkiye’ye özgü bir fiyatlandırmaya giderken maalesef Youtube’dan böyle bir hamle henüz görmedik. Youtube Premium fiyat $12 olan sistem yazının yayınlandığı tarih kur değerine göre ortalama aylık 63 Türk Lirasına denk geliyor. Maalesef bu fiyat ise Türkiye vatandaşları için ödenebilecek bir tutar gibi görünmüyor.

Youtube Premium Türkiye

Maalesef Youtube premium Türkiye için henüz aktif durumda değil. Ülkemize özel bir fiyatlandırma politikasının uygulanamaması nedeniyle güncel kur değerleri üzerinden abone çekemeyeceği tahmin edilen Youtube’da durumun farkında olacak ki henüz ülkemiz için sistemi aktif etmedi. Fakat üzerinde çalışmalarının devam ettiği ve aktif edebilmek için alternatif senaryolar üzerinde çalıştıklarını birçok Youtube yetkilisi sık sık dile getiriyor. Bu nedenle henüz Youtube premium nasıl alınır gibi sorularınıza da bir yanıt vermemiz mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir