Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? sorusu son zamanlarda birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Dünyanın şu an için en büyük paylaşım sitesi olarak gösterilen Youtube, video içerikler yüklenerek internet üzerinde eğlenceli vakitler geçirilmesine olanak sağlamakta. Akla gelebilecek her kategoriden milyonlarca videonun bulunduğu bu alan eğlencenin yeni adresi olarak gösterilmekte. Platforma videolar kanal oluşturan kişiler tarafından yüklenmekte. Yüklenen her videoya reklamlar eklendiğini, bu sayede kanal sahiplerine de belirli oranda gelirler sağlandığını görebilmekteyiz. Youtube’nin yeni bir kazanç alanı haline dönüşmesi birçok kişinin bu alana giriş yapmak istemesine neden olmakta. Bu yazımızda da Youtube Kanalı Nasıl Açılır? sorusuna elimizden geldiği kadarı ile yanıtlar vermeye çalışacağız.

Youtube Kanal Açma

  • Youtube kanalı açmak isteyen kişiler öncelikle Youtube giriş sayfasına girmek gerekmekte.
  • Sol üst bölümde yer alan “Oturum Aç” kısmından var olan bir Gmail hesabı ile giriş yapmanız gerekmekte. Eğer Gmail adresiniz yoksa adımları takip ederek yeni bir hesap açımı yapabilirsiniz.
  • Oturum açma bağlantısından giriş yapan kişiler tekrardan Youtube platformuna giriş yaparak sol üst bölümdeki profil bağlantısından “İçerik Oluşturucu Stüdyo” bağlantısına tıklayın.
  • Karşınıza gelen sayfada sizlere “Kanal Oluştur” adında bir uyarı çıkacaktır. Video yüklemek için ilk etapta bu bağlantı üzerinden kanal oluştur kısmına tıklayın.
  • Youtube Kanalı Nasıl Açılır? işlemini bu adıma kadar tamamlayan kişiler artık işlerin büyük bir kısmını tamamlamış olacaksınız. Kendinize bir kanal oluştur bağlantısından istediğiniz kategoride ve isimde bir kanal oluşturabilirsiniz.
  • Kanal oluşturmakla beraber bir kanal resmi ekleyebilir, kanalınıza özel URL oluşturabilirsiniz. Kanal oluşturduğunuz andan itibaren video yükleyebilir, bir kitle edinmek için ilk adımı başarılı bir şekilde atabilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmak isteyen kişiler eskiden çok rahat bir şekilde işlem gerçekleştirebilmekte idi. Para kazanma olayını suistimal eden kişiler nedeni ile politikalarda değişiklik yapılmış, para kazanmayı iyice zorlaştırmıştır. Artık yüklenen videolardan para kazanmak isteyen kişilerin ilk etapta 1,000 aboneye ulaşmaları gerekmekte olup videolarından toplamda 4,000 saat izlenme elde etmeleri gerekecektir. Bu şartların yerine getirilmesi ile beraber platform üzerinden artık kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir