Youtube Hesap Açma, Youtube Kanalı Açmak İstiyorum

Dünyanın en gelişmiş ve büyük video paylaşım platformu olan Youtube’da bir hesap sahibi olarak yapabileceklerinizi biliyor musunuz? Bir Youtube kullanıcısı oluşturduğu hesap sayesinde videoları özgürce izleyebileceği gibi videolar hakkında görüşlerini yorum ve beğeni yöntemleriyle de gösterebilir. Tüm bunların yanı sıra severek takip ettiğiniz bir Youtube kanalına abone olabilir ve yeni videolarından anında haberdar olabilirsiniz. Youtube’da ülke ve yaş sınırlamaları bulunan bazı videolar sizden kullanıcı girişi yapmanız ve bu videoyu izlemeye uygun olduğunuzu kanıtlamanızı ister. Bu gibi durumlarda bir hesabınız bulunmuyorsa yapmanız gereken tek şey Youtube hesabı açmak. Hemen şimdi sende oldukça hızlı ve basit bir şekilde Youtube hesap aç. Youtube hesap açma hakkında merak ettiğiniz tüm detayları paylaşacağız.

Youtube Hesap Aç – Youtube Hesabı Nasıl Açılır?

Bilgisayarınız, cep telefonlarınız ve akıllı televizyonlarınız gibi birçok platformdan Youtube’a giriş yaparak milyonlarca video arasından istediklerinizi izleyebilirsiniz. Bazı sınırlamaları ortadan kaldırmak ve ayrıcalıklar edinmek için bir Youtube hesabına ihtiyacınız olabilir. Youtube hesabı nasıl açılır merak ediyorsanız birkaç adımda açıklayalım;

  • Youtube uygulaması veya internet sitesini ziyaret ederek ilk adımı tamamlayabilirsiniz.
  • İnternet sitesinde sağ üstte yer alan Oturum Aç yazısı veya uygulamalarda farklı konumlarda yer alan aynı butonu bularak giriş sayfasına geçiş yapın.
  • Diğer Seçenekler – Hesap Oluştur yolunu takip ederek yeni bir hesap oluşturma adımına geçin.
  • Gerekli alanları doldurarak üyeliğinizi tamamlayın.

NOT: Eğer bir Google üyeliğiniz ya da Gmail hesabınız bulunuyor ise bunlar ile Youtube’a giriş yapabilirsiniz. Bu hesaplar aynı zamanda bir Youtube üyeliği olarak kullanılabilmektedir.

Youtube Kanal Açma – Youtube Kanalı Açmak İstiyorum

Eğer sizde Youtube kanalı açmak istiyorum ve tüm dünyayla videolarımı paylaşmak istiyorum diyorsanız işiniz bir hayli kolay. Öncelikle Youtube kanalı açarken kişisel isminizin yanı sıra istediğiniz bir yaratıcı isim ya da şirketinizin adını kullanabilirsiniz. Youtube kanal açma için ilk adım bir Google hesabınızın bulunması. Youtube’a hesabınız ile giriş işlemini tamamlamalı ve daha sonrasında şu adımları takip etmelisiniz;

  • Youtube’da oturum açma işlemini tamamladıktan sonra Sol üstte yer alan “Kanal Oluştur” butonuna tıklayın.
  • Butona tıklamanız ardından kanal adınızı belirleyebileceğiniz bir sayfa sizi karşılayacaktır. Kanal adınızı belirleyebilir ve Youtube kanal açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir