2020 Ygs Konuları ve Soru Dağılımı

Ülkemiz de gençlerin geleceği adına sağlam adımlar atmak istediği ve bir sene boyunca çalışıp da hayalini kurduğu üniversiteye gidebilmek adına çalışıp ve sonunda tercihlerini yapabildiği en önemli sınav YGS sınavıdır.  Bu sınav da çıkabilecek konulara bakacak olursak eğer

ygs konuları

Ygs Türkçe Konuları dersinden; Paragraf, Cümlede anlam, Sözcük anlamı, Noktalama işaretleri, Ses bilgisi, Anlatım bozukluğu, Dil bilgisi ve Yazım kuralları konuları vardır.

Ygs Tarih Konuları dersinde; Türk Dış politikaları, İlk Çağ Medeniyetleri, , Atatürk ilke ve inkılapları,İslamiyet Öncesi Türk Tarihi, İslam Tarihi ve Uygarlığı, Türkiye Tarihi, Osmanlı Devleti, Devrimler, Antlaşmalar, Sözleşmeler, Jeopolitik konum ve konuları bulunmaktadır.

Ygs Coğrafyadaki konular ise; Harita Bilgisi, Dünyanın Şekli ve Hareketleri, İklim Bilgisi, Yer Şekilleri, Nüfus, Ulaşım, Çevre ve Afetlerdir.

Ygs Felsefe konuları :Ders kitabı müfredatı içerisinde yer alan konuların tamamı sınavda sorulmaktadır.

Ygs Din kültürü konuları: İncil ve Kuran-ı Kerim’in Ortak Noktaları, Kuran-ı Kerim’in Anlaşılması ve Yorumu, Alevilik ve Bektaşilik konuları vardır.

YGS Matematik konuları:

Matematik ise herkesin bildiği kümelerden başlayıp polinomlara kadar devam etmektedir.

YGS Fen bilimleri konuları

Fizik ygs konuları ; Fizikmaddelerden başlayıp temel dalga bilgilerine kadar tüm konulardan sorumludur.

Kimya Ygs Konuları ; Kimya için atom ve yapısından başlayıp maddenin hallerine kadar aradaki tüm konuları içermektedir.

Ygs Biyoloji konuları için de hücreden başlayıp mentel genetiğe devam etmektedir.

Ygs Soru Dağılımı :

Türkçeden 40 soru, Matematikten 32, Geometriden 8, Fen 40 soru ,Coğrafyadan 12 soru, Tarihten 15 soru çıkıyor. YGS sınavına girecek olan öğrencilerinde sınavdan başarılı olabilecek puanı alıp tercihlerini yapması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir