Yandex Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda oldukça fazla gelmeye başladı. Son zamanların en çok dikkat çeken arama motoru Yandex, bünyesinde yer alan kullanıcılarına ücretsiz mail hizmeti vererek ihtiyaçlarına çözüm önerileri getirmeye çalışmakta. Bazı durumlarda firmaların sunmuş olduğu çözüm önerilerinden memnun kalmayız. Başta mail alanı olamak üzere Yandex Çeviri, Yandex Disk, Yandex Harita, Yandex Navigasyon hizmetlerinde kullanılan mail ve hesabın nasıl silineceğinden yazımız içerisinde bahsedeceğiz. Rusya’nın ilk sırada kullandığı arama motoru olan yandex, ülkemizde de reklamlar ve anlaşmalar sayesinde oldukça güzel bir kullanıcı sayısına erişmiş durumda. Hizmetleri konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını hatta Google’a oranla daha iyi olduğunu dahi söyleyebiliriz.

Örneğin Navigasyon hizmeti sırasında şehir içi yol ve trafik durumunu sesli olarak kullanıcılara anlattığını, Browser hizmetinin hızlı ve gelişmiş ayrıntılara sahip olduğunu, Disk adındaki bulut sunucunda 20 GB’a kadar ücretsiz veri depolayabileceğinizi belirtebiliriz. Bu servisler Yandex’in onlarca servisinden sadece birkaçı olduğunu ve milyonlarca kişi eş zamanlı hizmet verdiklerini söyleyebiliriz. Yandex Hesap Silme Nasıl Yapılır? sorusu ise hizmetlerden memnun olmayan bazı kişiler için hazırladığımız bir yazıdır. Genelde istediği özellikleri bulmayan ya da arayüzden hoşlanmayan kişiler hesaplarını kalıcı olarak silmek istemektedir. Bu konu için yapılması gerekenler oldukça kolay olup adım adım yazımız içerisinde dile getirilecektir.

Yandex Hesap Silme

  • Yandex Hesap Silme Nasıl Yapılır? için kişilerin ilk olarak Yandex profil sayfalarına girmesi gerekmektedir. Burada yer alan “Diğer Ayarlar” adı altındaki “Hesap Sil” butonuna tıklıyoruz.
  • Hesap Sil butonuna tıklanması ile beraber aktif olarak kullanılan servisler hakkında bilgiler vererek bu servisler içerisinde kayırlı olarak bulunan verilerin tamamı silineceği belirtilir. Uyarı okumadan kesinlikle bir alt maddeye geçiş yapmayınız.
  • Hesabın silinebilmesi için ilk başta hesap oluştururken belirlediğiniz gizli yanıtı ve gizli yanıt şifresini girmenizi, şifrenizi ve güvenlik kodunu girmeniz durumunda “hesabı sil” butonuna basmanız yeterlidir. Hesabınızın o andan itibaren artık silinmiş olduğunu, alternatif çözüm önerilerine göz atmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.
  • Doğrudan Hesap Silme bağlantısına ulaşmak isteyenler BU adrese giriş yapabilirler.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir