Wp Fastest Cache Ayarları

WordPress tabanlı siteler için sunulan eklentiler, internet sitesi sahiplerinin işleyişlerini büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Site sahiplerinin sıkıntı çektiği en büyük konulardan birisi de açılış hızlarının oldukça geç, yavaş olmasıdır. Bu konu hakkında çıkarılan bazı eklentiler, site açılış hızını artırarak ön bellek içerisinde kalmış geçersiz verilerin silinmesine olanak sağlar. Wp Fastest Cache Ayarları bu konuda birçok kişi tarafından merak edilmekte. Wp Fastest Cache, site hızını artırarak tema içerisinde bulunan HTML, CSS ve JS gibi dosyaların küçültülmesine olanak sağlayarak daha hızlı veri aktarımının meydana gelmesine olanak sağlamaktadır. Bu yazımızda bilmeyenler için Wp Fastest Cache Ayarları hakkında kısa açıklamalarda bulunmaya çalışacağız.

Wp Fastet Cache

Wp Fastet Cache Ayarları Nasıl Yapılır

Wp Fastest Cache eklentisinin indirilmiş, kurulmuş olduğunu varsayarak ayarlar kısmının nasıl yapılması gerektiğinden bahsedelim; İlk olarak WordPress Admin paneline giriş yaparak solda bulunan menülerden WP Fastet Cache bölümüne giriş yapalım.

Wp Fastet Cache Ayarları

Cache Sistbemi: Eğer kullandığınız tema sizlere dinamik sayfalar oluşturmanıza olanak sağlıyor ise bu seçeneği kesinlikle aktif olması gerekmektedir. Bu özellik dinamik sayfaları statik sayfalara dönüştürmektedir.

Mobil: Mobil üzerinden giriş yapanlar için ön bellek yüklemesinin yapılmasını engelleyerek mobil kullanıcılara masaüstü için sunulan önbellek dosyaları iletilir. Eğer temanız mobil girişi desteklemiyor ise bu alanı pasif hale getirebilirsiniz.

Yeni Yazı: en büyük artılardan birisi olarak gösterilen yeni yazı, site sahibinin her yeni yazı yayımlaması durumunda ön bellekte biriken tüm dosyaların silinmesine olanak sağlar. Bu özelliğin seçilmesi ile beraber manuel olarak ön bellek temizliği yapılmasına gerek olmadığı belirtilmekte.

Update Post: Yayımladığınız yazılarda bir güncelleme yapmanız durumunda eski verilere ait ön bellek dosyalarını silerek tamamen güncellenmiş yazının verilerini kayıt altına alır. Eğer sık sık güncellemeler yapıyorsanız bu bölümü aktif hale getirin.

HTML Küçült: HTML olarak oluşturulan ön bellek dosyaları önemsenmese de fazla olmaları site hızının yavaşlamasına neden olmaktadır. Eğer HTML dosyaları ile başınız belada ise bu bölümü kesinlikle aktif hale getiriniz. Aynı durum CSS, JS küçült ve birleştir için de geçerlidir.

Ekstra olarak belirtilen alanlar Wp Fastet Cache’nin ücretli servisleri için geçerlidir. Ücretli sürümü daha fazla olanaktan yararlanılmasına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir