WordPress Tavsiye Yazı Eklentisi

WordPress Tavsiye Yazı Eklentisi

WordPress Tavsiye Yazı Eklentisi, son zamanlarda birçok webmaster’ın internet sitelerinde kullanmak istediği eklentiler arasında yer aldı. Genellikle yazıların son bölümünde ya da sağ sidebar içerisinde yer alan bu tür tavsiye işlemleri, ziyaretçilerin internet sitesi içerisinde daha fazla kalmalarına, konular içerisinde geçiş yaparak çoğul ziyaretçi sayısını artırmaya olanak sağlamaktadır. Birçok site sahibi, bu tür yazı tavsiye eklentilerinin SEO açısından oldukça yararlı olduğunu ifade etmekte. İlgili konu ile ilgili benzer konuları tavziye yazı şeklinde listelenmesi büyük anlamda site içerisindeki dolaşımı etkilemektedir. Son zamanlarda bu tür eklentilerin giderek çoğaldığını görüyor, Wordpress Tavsiye Yazı Eklentisi nasıl yapılacağını bilmiyorsan doğru yerdesin.

WordPress Tavsiye Yazı Eklentisi Kurulumu

  • İlk olarak WordPress sitemizin admin paneline giriş yapıyor, ardından sağ bölümde listenen kısımlardan Eklentiler kısmına geçiş yapıyoruz.
  • Eklentiler kısmına geldiğimizde mağaza bölümüne girerek “Inline Related” Posts adlı eklentiyi ücretsiz olarak indirip yüklememiz gereklidir. Bu eklenti hem ücretsiz hem de ücretli sürümünün bulunmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Eklentinin kurulumunun yapılması ile aktif hale getirerek, admin paneli içerisindeki Ayarlar kısmından Inline Related Posts kısmına geçiş yapıyoruz.
  • Bu bölümde eklentinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarlar yapmamız gerekiyor. Kendinize göre eklenti ayarlarını yapmakta özgürsünüz.
  • Admin panelinin en üst kısmında “Active” adında bir bölümün daha yer aldığını göreceksiniz. Burada eklentinin site içerisindeki görünüm ve ayarlarını yapacaksınız. Yazılar içerisinde bulunan ilgili tavsiye yazının linki, tavsiye yazı şablonunun nasıl görüneceği ile ilgili bilgiler tamamen burada yer almaktadır.
  • WordPress Tavsiye Yazı Eklentisi o kadar sadece yapılmış ki tüm işlemlerinizi saniyeler içerisinde yaparak aktif hale getirmenize olanak sağlamakta.
  • Eklenti İngilizce olmasından dolayı Ayarlar bölümünden kesinlikle düzenleştirilmesi, Türkçe çeviri yapılması gerekmekte.

 

Ücretsiz sürüm içerisinde 2 adet tema bulunduran Inline Related Posts, ücreti sürümünde kullanıcılarına bambaşka bir dünya sunmaktadır. Eğer yeterli oranda bütçeye sahip değilseniz ücretsiz sürümün dahi sizlere büyük oranda yarar sağlayacağını söyleyebiliriz. Birçok kişi tarafından kullanılan WordPress Benzer Yazı Eklentisi için Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) adlı eklentiyi indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir