Windows 10 Simgeleri Masaüstüne Ekleme

Windows 10 Simgeleri Masaüstüne Ekleme

Windows, dünya üzerinde en çok kullanılan bilgisayar işletim sistemi olarak gösterilmekte. Günümüzdeki pazar payının yaklaşık %75 gibi bir oranını elinde bulunduran Microsoft, bu alan en önemli girişimcileri arasında yer almakta. Kullanıcıları memnun etmek, çağa uygun bir işletim sistemi inşa etmek için sürekli olarak çalışmalarda bulunan Microsoft, Windows üzerinde sürekli güncellemeler getirerek hem güvenlik hem de hız bakımından istenilenleri karşılamaya çalışmaktadır. Belirli bir işletim sistemine alışık olan kişiler, yeni sürümler gelmesi durumunda yabancılık çekerek işleyişlerini yerine getirme konusunda zorluk çekmektedir. Windows 10 ile beraber alışık olduğumuz arayüzün değiştiğini, masaüstüne simge ekleme durumunda dahi zorluklar yaşadığımızı söyleyebiliriz. Bu yazımızda bu konuda zorluklar yaşayan kişiler için Windows 10 Simgeleri Masaüstüne Ekleme hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hangi Windows sürümünü kurarsanız kurun ilk etapta masaüstünün boş geldiğini görebilirsiniz. Kullanıcılar, bilgisayarım bölümüne ya da herhangi bir alana ulaşmak için aramalar bölümünü kullanmak durumundadır. Sürekli olarak bu gibi işlerle uğraşmak istemeyen kişiler Windows 10 Simgeleri Masaüstüne Ekleme işlemi ile işletim sistemlerini daha basit, stabil hale getirebilirler. Bunun için yapılması gerekenler;

  • Klavyelerimizde bulunan Windows tuşu ile beraber S tuşuna basmamız durumunda bir arama bölümünün çıktığını görebilirsiniz. Bu alana aynı zamanda görev çubuğu üzerinden de ulaşabilirsiniz. Arama bölümüne “Masaüstündeki” şeklinde bir arama yapıyoruz.
  • Gelen pencere içerisindeki alanlardan “Masaüstündeki Genel Simgeleri Göster veya Gizle” bölümünü bularak buraya giriş yapıyoruz.
  • Bu bölüme giriş yapmamız ile beraber Bilgisayarım, Ağ Bağlantısı, Denetim Masası, Kullanıcı Dosyaları ve Geri Dönüşüm Kutusu gibi bir ekran gelecektir. yanlarında bulunan kutucuklara tıklayarak “Uygula” butonuna basmanız ile beraber Windows 10 Simgeleri Masaüstüne Ekleme işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Windows 10’dan öncesinde olan işletim sistemleri daha kolay ve basit arayüzlere sahip olduğunu, kullanıcıların kendilerince ufak kurcamalar yapmaları durumunda herşeyi yapabildiklerini görmekteydik. Durumun artık öyle olmadığını, Windows 10 ile beraber işletim sisteminin daha da karışık hallere getirildiğini söyleyebiliriz. Bizim anlatımımız haricinde 2 3 yol daha bulunduğunu, kendi araştırmalarınız sonucunda daha kısa ya da hatırlanabilir yol üzerinden bir yol oluşturarak ekleyeblirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir