Whatsapp Kişi(Numara) Engelleme

Whatsapp Kişi(Numara) Engelleme

Whatsapp Kişi(Numara) Engelleme sorusu son zamanların en çok merak edilenler listesinde yer aldığını söyleyebiliriz. Kullanıcı sayısını 2 milyara yaklaştıran WhatsApp artık hayatımızın bir parçası olduğunu, birçok kişinin artık bu iletişim aracından dolayı dolandırıldığını, rahatsız edildiğini, karşı cins tarafından taciz edildiğini söyleyebiliriz. Bu gibi durumların giderek artması sonucunda gelen şikayetlerin giderek arttığını, artık WhatsApp kullanıcılarının gerek rehberlerinde kayıtlı olan ya da olmayan kişileri kolaylıkla engelleyebileceklerini söyleyebiliriz. Anlatımını yapacağımız yöntem sayesinde artık istemediğiniz hiçbir numaradan mesaj almayacağınızı belirtmek istiyoruz. Whatsapp Kişi(Numara) Engelleme işlemleri için uygulanacak adımlardan bahsedecek olursak;

  • WhatsApp uygulamasına giriş yapan kişiler ilk olarak üst bölümde yer alan “Ayarlar” bölümünden Hesap, sonrasında ise Gizlilik bölümüne giriş yapmaları gerekmektedir. Burada ilk olarak yapılacak işlem “Engellenen Kişiler” sayfasına girmektir.
  • Engellenen Kişiler bölümüne giriş yapan kişiler burada karşılarına çıkan “Kişi ekle bölümünden telefon rehberlerinde kayıtlı olan herhangi bir kişiyi ekleyerek numaralarını kalıcı olarak engelleyebilirler.
  • Bir üst bölüm olan Engellenen Kişiler bölümünden daha önce engellediğiniz kişileri görebilir, istediğiniz zaman engellerini kaldırabilirsiniz.

Yukarıda Whatsapp Kişi(Numara) Engelleme işlemini rehberlerinizde kayıtlı olan kişiler için yapabileceğinizi, rehberlerinize kayıtlı olmayan kişiler için yapılması gerekenleri ise;

  • Rehberinizde kayıtlı olmayan bir kişi tarafından WhatsApp mesajı geldiğinde mesajı açar açmaz bu mesajın güvenilir kaynaklardan gelip gelmediği ile beraber “Engelle” seçeneğinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Direk konuşmaya başlamadan Engelle tuşuna basarsanız rehberinizde kayıtlı olmayan numaralardan gelen mesaj sahiplerini de kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir