Whatsapp Gruptan Gelen Mesajları Sessize Almak

Whatsapp Gruptan Gelen Mesajları Sessize Almak sohbet uygulama kullanıcılarının merak ettiği en büyük sorunlardan birisidir. Bilindiği üzere bireysel sohbetlerin yanında 256 kişiye kadar grup sohbet imkanı sunan oluşum bazı durumlarda anlık olarak yüzlerce mesajların alındığı ve gönderildiği bir hale dönüşmekte. Aktif olarak her bireyinin mesaj yazdığı bir grup sohbetinde mesajları okumaktan ziyade bildirim sesleri ile mücadele edildiği görülmektedir. Bildirim seslerinden kurutulmak isteyenler genellikle telefonlarını sessize almak zorunda kalmaktalardı. Telefonları sessize almak birçok mesaj ve aramadan geri kalınmasına kişilerin işleyişlerinin önüne büyük engeller getirilmesine olanak sağlamakta. Böyle bir şeylere gerek olmadığını Whatsapp Gruptan Gelen Mesajları Sessize Almak için uygulamanın verdiği yetkileri kullanmanın daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:WhatsApp Grup İsimleri adlı makalemizi inceleyebilir ve en güzel whatsapp grup isimlerine ulaşabilirsiniz.

Şu an dünyanın en popüler uygulamalarından olan ve alanın lider oluşumlarından birisi olarak gösterilen WhatsApp, 2 milyara yakın bir indirmeye ulaşmış durumda. Her gün ortalama sistem içerisinde 55 milyar mesaj gönderildiğini, dünya üzerinde büyük bir mesaj trafiğini tek başına üstlendiğini görmekteyiz. Gelen istek ve talepler üzerine sistem üzerinde düzenlemeler meydana getiren şirket, grup sohbetler içerisinde gelen bildirimleri sessize almayı kolaylaştırdı. Hatta kullanıcılar yaptıkları bireysel sohbetleri dahi sessize alarak bildirim seslerinden kurtulabilmektedirler. Sistem tarafından belirlenen süreler boyunca alınan bildirim sessizleri boyunca herhangi bir ses duyulamayacağını, rahat bir şekilde işleyişlerinize devam edebileceğinizi belirtmek istiyoruz.

 

WhatsApp Bildirimleri Kapatma

Whatsapp Gruptan Gelen Mesajları Sessize Almak için yapmanız gerekenlerden bahsedecek olursak; Herhangi bir grup sohbetine giriş yapan kişiler üst bölümde yer alan grup isminden(grup ismine tıklayın) yönetim paneline girmeleri gerekmektedir. Grubun bölümüne giriş yapan kişiler grup içerisinde yer alan üyeleri, telefon numaralarını, grup yöneticisi gibi detaylara görebildiği gibi en alt bölümde grubu sessize al seçeneğini görebilirler. Bu bölüme tıklamaları durumunda tercihe göre sohbetlerini 8 Saat, 1 hafta ya da 1 yıl boyunca sessize alabileceklerini görebilirler. Sessize alırken grup içerisinde yapılan mesajlaşmalardan bildirim alınıp alınamayacağını da belirleyebilmektedirler. Whatsapp Gruptan Gelen Mesajları Sessize Almak kişilerin 1 dakikadan daha az zamanlarını aldığını, alışması durumunda seri seri tüm gruplardan gelen mesajların bildirimlere kapatılabileceğini belirtmek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir