WhatsApp Fotoğrafları Otomatik Kaydetmeyi Kapatma

WhatsApp Fotoğrafları Otomatik Kaydetmeyi Kapatma sorusunu en çok İOS mobil işletim sistemini kullanan iPhone kullanıcıları sormaktadır. Gün içerisinde mesajlaştığınız onlarca kişiden gelen fotoğraf ve videonun otomatik olarak Film Rulosuna kaydedildiğini görüyoruz. Bu durumun telefon hafızasının erkenden dolmasına ve gereksiz yer kaplanmasının meydana gelmesine neden olmakta. Film Rulosuna girdiğiniz an düşman cephesine girmiş gibi hissedebilirsiniz. bir yanda aile resimleri, bir yanda size ait resimler bir yanda ise kime ait olduğunu bilemediğiniz WhatsApp resimleri. Dolayısı ile iPhone kullanıcılarının büyük bir bölümü WhatsApp Fotoğrafları Otomatik Kaydetmeyi Kapatma işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bir aşağıdaki paragraflarda bu konuyu ayrıntılı bir şekilde ele alan açıklamalarda bulunduk.

WhatsApp uygulamasının varsayılan özelikleri arasında yer alan otomatik medya kaydetme işlemini kapatılabilir bir hale oldukça kolaydır. WhatsApp’a giriş yapan kişiler sol alt bölümde yer alan “Ayarlar” bölümüne girerek buradan “Mesajlar” bölümünden “Gelen Medyayı Kaydet” kısmını aramalıdırlar. Bu bölümün açık olduğunu göreceksiniz. Açık olan ayarı Kapalı yapmanız durumunda artık resimler ile boğuşmanıza gerek kalmayacak. WhatsApp uygulamasını yeniden başlatarak ayarların aktif hale gelmesini bekleyebilirsiniz. Dediğimiz gibi bu işlem sadece İOS’da bulunan WhatsApp uygulaması içindir. Android cihazların ayarlar kısmında bu bölümün gizlenmiş olduğunu, ayar değiştirmeye olanak sağlanmadığını söyleyebiliriz. Bu işlemler sonucunda film rulosuna nasıl fotoğraf kaydedeceğiz diye soranlar için;

Gelen Fotoğraflar Nasıl Kaydedilir?

Otomatik olarak film rulosuna fotoğraf kaydetmeyi kapattığınız için artık bu işlemi manuel olarak yapmanız gerekeceğini belirtelim. Grup ya da arkadaş sohbetlerinden gelen fotoğraflardan sizin ilginizi çekebilecek olanların üstüne tıklamanız durumunda indirme işlemi gerçekleşecektir. Bununla beraber resimin üzerine tıklayıp Paylaş demeniz durumunda da resim fotoğraf rulosuna kaydedilecektir. Fotoğrafı paylaşmanıza gerek olmadığını hatırlatım. Bu yazımızı hazırladığımız tarihte anlatımımızı sadece İOS üzerinden derlemeye çalıştık. İleri tarihlerde Android WhatsApp için de bu ayar gelirse ona özel bir yazı hazırlayabileceğimizi belirtelim. Belki de WhatsApp üzerinden gelen resimler sizleri rahatsız etmiyordur. Çevrenizde bulunan birçok kişi bu konudan gereğinden fazla şikayetçi olduğunu belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir