WhatsApp Durumu Nasıl Kaldırılır?

WhatsApp, Facebook tarafından satın alınması ile beraber her geçen gün kendisini geliştirerek kullanıcılarına daha iyi çözümler üretmeye devam etmekte. Instagram ve Snapchat’de bulunan hikayeler özelliğini Durum olarak getiren WhatsApp, kişilerin profilleri içerisinde 24 saat geçerli olan içerikler gönderebilinmesine olanak sağlayan bu özellik, içeriklerin 24 saat içerisinde otomatik olarak silinmesine olanak sağlamakta. WhatsApp Durumu olarak adlandırılan bu bölüm içerisinde kullanıcılar istekleri doğrultusunda fotoğraf, video, metin, GİF paylaşımlarını sıkıntısız olarak yapılabilmesine olanak sağlamakta. Eğer istenmeyen ya da yanlış birşey paylaşmanız durumunda paylaşılan durum gönderilerini nasıl silebileceğinizi merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. WhatsApp durum silme konusunu açıklayacak olursak;

  • WhatsApp Durumu Nasıl Kaldırılır? sorusu için ilk önce üst bölüm içerisinde yer alan Durum bölümünden Durumum kısmına geçiş yapıyorsunuz.
  • Durumum bölümü içerisinde gün içerisinde paylaşımının yaptığınız birçok gönderiyi burada görebilirsiniz. Durumum bölümünün yanında bulunan üç noktaya tıklayarak silmek istediğiniz durumun yanındaki durum güncellemesi kısmına geçiş yapın.
  • Durum güncellemesi kısmına geçiş yapmanız ile beraber “Bu durum güncellemesi silinsin mi?” bölümünü göreceksiniz. Sil işlemine basmanız ile beraber WhatsApp durum silme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

WhatsApp Hakkımda Değiştirme

Whatsapp Durum Silme işlemlerini yapmanız ile beraber artık tüm kullanıcılarda açık olan hikayenizinin silinmesine olanak sağlayabilirsiniz. Eğer herhangi bir müdahale yapmamanız durumunda hikaye durumunun zaten 24 saat içerisinde silindiğini de görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir