WannaCry Virüsünden Nasıl Korunulabilir?

WannaCry’dan Nasıl Korunabilir?

WannaCry’dan Nasıl Korunabilir? Bu konuda neler yapmamız gerekiyor? Ne gibi güncellemeler yapabiliriz? Gelin bu durumu ön plana çıkaralım ve karşımıza getirilen her türlü seçeneği online olarak inceleyelim. Bildiğiniz gibi dünya çapında yayılan bir virüs olan Wanna Cry virüsü, ülkemizde de aktif olarak pek çok bilgisayara ulaşıyor ve zarar veriyor.

Virüsten korunmak, şu sıralar pek mümkün değil. En azından bilgisayarınıza yerleştikten sonra mümkün değil. Bu yüzden, bilgisayarınıza yerleşmeden öne önlem almanız çok daha etkin olacaktır. Peki ne yapabiliriz? Arkadaşlar, bu virüs için çok yoğun çalışmalar yapılıyor besbelli. Çünkü virüs ile ilgili bir açık bulunuyor ve hemen antivirüs yazılıyor. Lakin aynı günün akşamında WannaCry için yeni bir açık kapatılıyor ve virüs hızla saldırmaya devam ediyor. Bir nevi fidye virüsü olarak karşımıza çıkan bu yazılımdan kurtulmak için şu an elimizden gelen en büyük şey, cihazımızı tamamen güncel tutmak.

Yazılım güncellemelerini kapatmamanız olacaktır. Güncellemeleri kapatmayın ve bütün güncellemeleri günü gününe bilgisayarınız yapsın gerekirse. Arka planda yapılacak olan güncellemeler emin olun sizleri yormayacaktır. Bu yüzden bu sayede organize edeceğiniz pek çok seçenek ve fırsat için, daha güvenli bir bilgisayarla işlemlerinize devam edebileceksiniz. Size dair organize ettiğimiz, sizin için ön plana çıkardığımız her türlü çalışmayı ve seçeneği tek bir tıklama ile inceleyebilir, ön plana çıkarabilirsiniz. Zaman kaybetmeyin ve fırsatların hepsini bu denli organize etmeye başlayın.

Wanna Cry Virüsü Nasıl Bulaşır?

1-WannaCry’ın bilgisayarlara sızdığı en yaygın yöntemlerinden biri, sahte e-mailler. Mail kutusuna gelen e-maillere dikkat edilmeli. Şüpheli e-mailler açılmamalı. Şüpheli bağlantılara tıklamayınız.

2-Güncel antivirüs programı kullanınız.

3-Güvenmediğiniz web sitelere girmeyiniz. Güvenmediğiniz sitelerden dosya indirmeyiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir