Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Vodafone, dünyanın pek çok noktası ve Türkiye’de hizmet veren önemli bir GSM şirketidir. Hizmet kalitesinin yüksek olması, sunduğu farklı avantajlar ve diğer nedenlerden dolayı ülkemizde, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Şirket, tarafından kullanıcılara sağlanan hizmetlerden birisi de numara değiştirmedir. Vodafone numara değiştirme işlemine ilişkin bütün detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

vodafone numara değiştirme nasıl yapılır

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Numara değiştirme işlemi sayesinde kullanmış olduğunu telefon numarasının son hanesini ya da birkaç hanesini değiştirebilirsiniz. Söz konusu işlem kalıcı olup, daha sonra eski numaranıza tekrardan dönemeyebilirsiniz. Dolayısıyla buradaki işlemi yapmadan önce detaylı olarak düşünmeli ve sonra karar vermelisiniz. Vodafone numara değiştirme işlemi için izlemeniz gereken adımlar genel hatları ile şu şekildedir:

  • İlk olarak müşteri hizmetlerini arayın (0 542 542 00 00).
  • Daha sonra operatöre bağlanın ve numara değiştirme işlemi yapmak istediğinizi belirtin.
  • Gerekli bilgilendirmelerden sonra işlemi onaylayın.

Bahsedilen işlemi müşteri hizmetleri üzerinden yapabildiğiniz gibi sesli yanıt sistemi ve cep merkezleri üzerinden de yapabilirsiniz.

Değişim işlemden sonra daha önceki hattınızda tanımlı olan paket ve diğer özellikler, aynı şekilde yeni numaranıza geçer. Yani bu noktada herhangi bir hak kaybına uğramanız söz konusu değildir. Yeni hat almanız durumunda buradaki hakları kaybedersiniz. Ayrıca Vodafone numara değiştirme ücreti ise sadece 28,07 TL’dir.

Vodafone Numara Değiştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burada bahsedilen işlem son derece avantajlıdır. Farklı nedenlerden dolayı numara değiştirmek isteyenler, yeni bir hat almaktan söz konusu hizmet sayesinde kurtulmuş olur. Ancak verilen bu hizmete dair bilinmesi gerekenler vardır. Vodafone numara değiştirme yapmadan önce aşağıdaki hususları mutlaka dikkate alın.

  • Sadece sistem tarafından belirlenmiş olan numaralar arasından tercih yapabilirsiniz.
  • Numara değişimi, sadece son dört hane ile sınırlıdır.
  • Bu işlemi yapabilmek için mevcut numaranızın ilk iki rakamı “54” olmalıdır.

Vodafone Numara Taşıma Nedir? Nasıl Yapılır?

Numara değiştirme Vodafone tarafından sunulan özel hizmetlerden birisidir. Yukarıda bu konuya ilişkin detaylar yer almaktadır. Ancak söz konusu hizmetin numara taşıma ile karıştırılmaması gerekir. İkisi tamamen farklı işlemlerdir. Buradaki farklılığın daha net anlaşılması için sizlere Vodafone numara taşıma hakkında da bilgi vereceğiz.

Birkaç yıl önce GSM şirketlerinin birbirleri ile daha rahat rekabet etmesi ve bundan da kullanıcıların yararlanması için yasal düzenleme yapıldı. Bu düzenleme kapsamında kullanıcılar, numaraları değişmeden hatlarını farklı bir GSM şirketine taşıma imkanı yakaladı. İşte numara taşıma olarak bilinen işlem budur. Peki, numaranın taşınması işlemi nasıl yapılır?

Eğer farklı bir operatörden hattınızı Vodafone’a taşımak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • İlk olarak herhangi bir Vodafone bayisine gidin.
  • Burada numara taşımak istediğinizi belirtin ve verilen formu doldurun.
  • Size verilen yeni GSM hattını teslim alın ve taşıma işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Vodafone Numara Taşıma Ücretli Mi?

Numara taşıma bu şekilde genel hatları ile bu şekildedir. İşlem süresi genellikle 12-24 saattir. Ancak bu süre daha kısa ya da daha uzun olabilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken husus, bir GSM şirketinde 3 aydan daha kısa kalamamanızdır. Ayrıca bu ücret tamamen ücretsizdir. Ancak bazı bayilerin küçük ücret talep etmeleri, nadiren de olsa yaşanabilir.

Vodafone numara taşıma için şirketlerin resmi web sitelerinden de yararlanabilirsiniz. Burada yer alan formlar üzerinden istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Vodafone numara değiştirme konusuna ilişkin bütün detaylar bu şekildedir. Ancak buradaki bilgilerin, şirket politikasının değişmesine bağlı olarak her an değişeceğini unutmayınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir