Vestel Çamaşır Makinesi e01 Hata Arıza Kodu

Türkiye’nin lider teknoloji markalarından biri olarak boy gösteren Vestel, yaşam alanına yönelik hayatı kolaylaştıran birçok farklı ürün yelpazesi ile hizmet sunuyor. Bu ürünlerin arasında özellikle de ev kadınlarının günlük ev yaşantılarını kolaylaştıran ve bir o kadar hızlı işlemler yapmasına olanak tanıyan çamaşır makineleri ile desteklemektedir.

Rakipleri arasında gerek performans, gerek ise fiyatlandırma kapsamında oldukça ön planda duran Vestel, çamaşır makineleri dışında bulaşık makinesi, TV, buzdolabı ve daha birçok elektronik ürün üretimi sergiliyor. Özel fonksiyonlara sahip, dijital ekran göstergeleri ile yaşamı kolaylaştıran çamaşır makineleri, her marka ve markaya ait ürünlerde olabileceği üzere zamanla kullanım görmesi sonucu çeşitli problemler ve arızalar da meydana getirebiliyor. Bu arızalar arasında ise genellikle çamaşır makinesinin kapağından kaynaklı olarak oluşan E01 hatasını vermektedir. Bizlerde konumuz dahilinde yer almakta olan Vestel çamaşır makinesi E01 hata arıza kodu ile ilgili detaylı bilgiler sunduk.

vestel-camasir-makinesi-e01-hata-ariza-kodu

Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodunu Neden Verir?

Vestel çamaşır makinelerinde oluşan hatalar içerisinde en çok görülen hata kodu E01 ile başlayan olmaktadır. Bu hata ile benzer sorunlardan kaynaklı hata kodları da meydan gelebilmektedir. E01 hatası genel olarak çamaşır makinelerinde kapağın tam olarak yerine oturmaması üzerine oluşmaktadır. Bunun sebebi ise çamaşır makinesinin çalışmasıyla birlikte güvenlik için kapağın tamamen kapalı bir halde olması gerekliliğidir. Bundan kaynaklı olarak kapağın kapanmaması, çamaşır makinesinin yıkama programını tam olarak ileriye taşıyamadığı anlamına gelmektedir. Aşağıda belirtmiş olduğumuz durumlarda da E01 hata kodunu almak mümkün.

• Kapakta bulunan kilit mekanizmasının kırılma, çatlama ve benzeri durumlar içerisinde kapanamaması
• Kapak kilit mekanizmasında oluşan herhangi bir arızalanma
• Kapak kilidine gelen kablolardan oluşan arızalanma

Belirtilen olası durumlar çamaşır makinesinin verdiği E01 hatasını temsil etmektedir. Bu tür sorunlarda kullanıcıların müdahalede bulunması doğru olmadığı gibi, ek olarak makinenin farklı kısımlarında içerisinden çıkılamayacak arızalara da temel atmasını meydana getirebilir. Bu tip durumlar alanında uzman servis çalışanları/ustaları tarafından ilgili problemin tespit edilerek giderilmesi daha uygun olmaktadır. Bu doğrultuda uzman bir servis işyerini arayarak kendilerine sorunu belirtip, başvuru yaptıktan sonra arızayı gidermeleri için talep oluşturabilirsiniz.

Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodunun Tamiri Mümkün Mü?

Eğer çamaşır makinesinin kapağında bir kırılma veya çatlama gibi sorundan kaynaklı olarak bu hata kodu alınıyor ise, maalesef onarımı mümkün olmamakla birlikte tek çaresi değişim olmaktadır. Ek olarak sorun kilit mekanizmasında ise, yine onarımı mümkün olmayıp, makinenin kilit mekanizmasının tamamen değişmesi önerilmektedir. Servis çalışanları bu konuda sizi detaylı bir şekilde bilgilendirerek, makinenize ait kapak veya sorunun kilit mekanizmasından kaynaklı olması halinde bu parçanın değişimi için teklifte bulunurlar. Değişim için sizden onay alınmadığı sürece herhangi bir işlem yapılmaz, talebiniz doğrultusunda anlaşma sağlanması halinde ise değişim hızlıca tamamlanarak tarafınıza teslim edilir.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir