Uncharted 2 Kaç GB

Uncharted, 2007 yılında Naughty Dog tarafından geliştirilmiş aksiyon ve macera türündeki bir PlaySatation 3 oyunudur. Uncharted 2 Kaç GB yazımızın sonlarında… Yayıncılılığını Sony Computer Entertainment’in üstlendiği bu oyun, bir anda büyük bir kitle tarafından benimsenmiş, yüzbinlerce oyuncu sayısına ulaşmıştı. Oyun üzerinde büyük düzenleme ve değişiklikler meydana getiren geliştiriciler, 2012 yılında Uncharted 2 oyununu piyasaya sürmüşlerdi.

Uncharted 2 Hikayesi

Uncharted 2 Kaç GB
Uncharted 2 Kaç GB

Nathan adlı karakterimiz, yeni çıkacağı bir sefer sırasında tren yolculuğuna başlar. Tren, bilinmeyen bir nedenden ötürü trafik kazası geçiriyor ve kahramanımız karnından yaralanarak maceraya başlıyor.  Tren kazasından hemen sonra tren içerisinde bir keşif yapan Nathan, hançer benzeri bir silah bularak olaydan 4 ay öncesine geri dönüş yapıyor. Macera’nın İstanbul’a anlatılması ve tüm konuşmaların Türkçe olması bizleri etkileyen en büyük özellikler arasında yer alıyor. İstanbul’da eski bir meslektaşı ile tanışan Nathan, oyun için özel olarak tasarlanmış bir Saray’a gidiyor. Bu saraydan tarihi bir kandil çalan ikili, kandilin ucunda yer alan hazine haritası ile bir servet sahibi olmak istiyor. Daha fazla hikaye özelliği için sizleri de oyuna bekliyoruz.

Uncharted 2 Oyunu Grafik ve Ses Kalitesi

Uncharted oyunun serisinin ilkinde oyunculara oldukça güzel bir grafik seçenekleri sunuldu. Uncharted Kaç GB sorusundan önce oyun hakkında merak edilen birçok ayrıntıya değinmek istiyoruz. Oyuncular genel olarak grafik kalitesine önem vermesinden dolayı Uncharted 2 oyununda da oldukça başarılı bir grafik kalitesi sunulduğunu görüyoruz. Serinin ilk oyununa göre daha gerçekçi animasyonlar kullanan yapımcılar, ses kalitesine de bir hayli önem vermiş gibi görünüyor.

Uncharted Multiplayer Oyun Sistemi

Uncharted 2 oyunu içerisinde başlıca görevleri yapmanız durumunda Nathan, Chloe, Sullivan karakterlerini canlandırarak oyunu 3 kişi olarak Multiplayer oynayabilirsiniz.  Uncharted Kaç GB hakkındaki bölüme geçmeden önce oyun içerisinde bulunan modlar hakkında da bilgi vermek istiyoruz.

Uncharted 2 Oyun Modları

Uncharted 2 Kaç GB
Uncharted 2 Kaç GB

Death Match (Ölüm Maçı): Aksiyonun son seviyeye ulaştığı bu oyun modunda 2 takım maksimum 5 oyuncudan oluşarak birbirleri ile ölümüne mücadele etmektedir.

Plunder (Yağmala, Çırp, Çal!): Rekabetin oldukça üst düzeye çıktığı oyun modunda 2 takım haritanın random bölgesinde bulunan hazineyi çalarak kendi bölgelerine getirmeye çalışır.

Elimination (Eleme): Oyun yapısı olarak Ölüm Maçı ile birbirleri ile benzerlik gösteren bu modunda yine 5 kişiden oluşan 2 takım birbirleri ile mücadeleye girer. 5 turdan oluşan müsabakaların 3 turunu kazanan bu oyun modundan galip olarak ayrılır.

Chain Reaction: Call Of Duty oyunundan alışık olduğumuz bayrak kapmaca modu Uncharted 2 içerisinde de oyunculara sunulmuş durumda.

Uncharted 2 Kaç GB

Uncharted 2 oyunu Steam Store içerisinde yayınlanmaktadır. Sadece PlayStation 3 ile uyumlu olan bu oyunu oynayabilmeniz için PS3 içerisinde en az 19,5 GB boş alan olması gerekiyor. Sistem gereksinimlerine genel olarak baktığımızda boş alan gereksinimi 19,5 GB olarak gösterilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir