Ücretsiz Belgesel Yayınlayan Televizyon Kanalları

Belgesel izlemek küçükten büyüğe herkesin zevkle yaptığı bir aktivitedir. Hayvan belgeselleri başta olmak üzere tarihi belgeseller, coğrafi belgeseller ve bunlara benzer pek çok belgesel çeşidi gün içerisinde binlerce belki de milyonlarca kişi tarafından izlenmektedir. Fakat pek çok insan bu aktivite için ek para vermek istememektedir ve ücretsiz belgesel yayımlayan pek çok televizyon kanalı vardır.

Ücretsiz Belgesel Kanalları

Bu kanallar sayesinde ek para ödemeden televizyonunuz aracılığıyla belgesel izleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için hazırladığımız ücretsiz ve şifresiz belgesel kanalları listesi ile dilediğiniz yerde televizyonunuzdan belgesel izleyebilirsiniz. Belgesel kanalları frekansları aşağıdaki listemizde yer almaktadır;

ücretsiz belgesel kanalları

KANAL ADI KANAL FREKANSI KANAL POLARİZASYONU SYMBOL RATE FEC RATE
Av TV 11.883 Dikey (V) 6.250 5/6
Yaban TV 11.855 Dikey (V) 30.000 3/4
TRT Belgesel 11.958 Dikey (V) 27.500 5/6
TGRT Belgesel 12.228 Dikey (V) 8.400 5/6
DMAX HD 12.015 Yatay (H) 27.500
TLC HD 12.015 Yatay (H) 27.500
Anadolu Yurdum TV 11.977 Yatay (H) 27.500
Animal Planet 11.774 Dikey (V) 27.500
Bereket TV 12.379 Dikey (V) 27.500
Discovery Channel 12.187 Dikey (V) 27.500
Discovery Channel Türkiye 12.378 Yatay (H) 30.000
Nat Geo 12.460 Yatay (H) 20.800
MBelgesel TV 12.265 Dikey (V) 27.500
Tarım Türk TV 12.423 Yatay (H) 30.000
Nat Geo Wild 12.460 Yatay (H) 20.800

Lisemizde görmüş olduğunuz bütün belgesel kanalları tamamen ücretsizdir ve dilediğiniz televizyonda kanal ayarlarını girerek ücretsiz belgesel keyfini sürebilirsiniz. Gelin biraz da belgesel kanallarının içeriğinden bahsedelim.

belgesel yayınlayan kanallar

Av TV Belgesel Kanalı

Av TV adından da anlaşılabileceği gibi av, avlanma türü belgeseller yayınlayarak insanlara iyi bir avcı nasıl olunur? Hangi yemle hangi balık daha kolay avlanır?  Avcılığın kuralları nelerdir? Vb. gibi soruların cevaplarını vererek insanları av ve avcılık konusunda bilgilendirerek hem nesli tükenmekte olan hayvanların avlanmasını engellemekte hem de avcıların başlarına gelebileceği durumlarla nasıl mücadele etmeleri gerektiği hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Yaban TV Belgesel Kanalı

Av TV gibi bir belgesel kanalı olan Yaban TV, Av TV’den farklı olarak doğal yaşamı ve ekosistem hakkında da izleyicilerine bilgi vermektedir.

TRT Belgesel / TGRT Belgesel Kanalı

TRT ve TGRT belgesel başta Afrika gibi ekosistemi oldukça büyük olan bölgelerde yaşayan av ve avcıların yaşamını anlatan belgesel yayınlamaktadır. Ek olarak tarihi belgesellere yer oldukça fazla yer veren bu iki kanal Türk ve Osmanlı tarihi hakkında programlara yer vererek ülkemizin geçmişi hakkında bilgi edinmemizi sağlamaktadır.

DMAX HD Belgesel Kanalı

Listemizde bulunan belgesel kanallarından en popüler olanı kuşkusuz DMAX HD kanalıdır. Bunun nedeni oldukça fazla çeşit belgesellere ve programlara yer vererek çeşitli izleyici kitlesini kendine çekmesidir.

TLC HD Belgesel Kanalı

DMAX HD kanalının ardından listemizin en popüler belgesel kanallarından birisi olan TLC HD kanalı son yıllarda yayımladığı Nasıl Yapılır? Aşırı Pintiler, Ağır Yaşamlar, Altın Avcıları gibi programlar sayesinde oldukça fazla seyirci tarafından tercih edilmektedir.

şifresiz belgesel kanalları

Listemizde yer alan diğer şifresiz belgesel kanalları için bir tanımlama yapmak gerekirse yukarıda alt başlıklarda incelediğimiz belgesel kanallarından farklı olarak ek bir program yayımlamamaktadırlar.

Bu kanalların hepsi en iyi belgesel kanalları arasında yer almakta olduğundan dolayı gönül rahatlığıyla izlemeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca bilgi vermiş olduğumuz bu belgesel kanallarının frekansları değiştiği taktirde 1 gün içerisinde güncellenmektedir.

Bu kanallar dışında sizin izlediğiniz başka belgesel kanalları varsa bizlerle paylaşabilirseniz çok memnun oluruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir