Twitter Hesap Silme Mobil – Masaüstü

Twitter Türkiye’nin en fazla kullanıcıya sahip sosyal ağlarından birisidir. Twitter’da anlık paylaşımlar yapıp anlık fikirlerinizi iletebiliyorsunuz tabi ki 140 karakter sınırı ile. Twitter doğru kullanıldığı zaman hızlı olarak doğru bilgiye ulaşılmasını sağlıyor.

Ünlü insanları, benzer düşüncelerde olduğunuz veya hobileriniz ile alakalı kişi veya kurumları takip ederek Twitter’da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

NOT: Twitter toplu takip bırakma kodu için daha önce paylaşmış olduğumuz makalemizi incelemenizi öneririz.

Twitter Hesap Silme

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

1.Yöntem ;

Milyonlarca kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan bu sosyal medyadan sıkılan veya spam sorunları yaşayan birçok kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar gizlilik, güvenlik, otomatik tweet, otomatik fav – rt ve benzeri nedenlerden dolayı twitter hesaplarını silmek istiyorlar. Bu makalemizde twitter hesaplarını silmek için gerekli olan bilgileri vereceğiz. Öncelikle silmek istediğiniz hesabınız ile Twitter’a giriş yapmalısınız.

Twitter Hesap Silme Linki:

https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

 

twitter masaüstü hesap silme


2.Yöntem ;
İlk önce Twitter hesabınıza giriş yapınız.Ardından sağ üst köşede bulunan  profil fotoğrafınıza tıklayın ve açılan sayfada ‘Ayarlar ve gizlilik’ sekmesine tıklayın. Ardından “Hesap” tıklayınız ve sayfanın en altına gelerek alt kısmında ‘Hesabımı devre dışı bırak.’  yazılı bağlantıya tıklayınız.Bağlantıya tıkladığınızda ‘Bu bir elveda mı?’ başlıklı bir sayfa açılacak.@… “isimli kullanıcıyı devre dışı bırak.’ butonuna tıklayınız. Twitter hesabını silme işlemi başarıyla sonuçlanmıştır.

hesap silme twitter


Mobil Cihazlardan Twitter Hesap Silme

Yukarıda anlatmış olduğumuz diğer 2 yöntemin aynı mantığı ile twitter mobilden hesap silme işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız. Bilindiği üzere Twitter mobilden hesap silmeye izin vermiyor ama bunun çok basit bir yöntemi var.Telefonunuz veya tabletinizden Chrome’u açınız ardından Twitter’a hesabınızla giriş yapınız.Şimdi Masaüstü sürümü iste seçeneğini aktif ediniz.Ardından yukarıda anlatmış olduğumuz twitter hesap silme yöntemlerinden birini uygulayınız.

Twitter Hesabımı Sildim Tekrar Aktif Etmek İstiyorum 

Twitter silinen hesaplar için 30 günlük bir süre  tanıyor.Eğer 30 gün içerisinde tekrar hesabınıza giriş yaparsanız Twitter hesabınız aktif olur.

Kısa ve öz bir anlatım yapmaya çalıştım, umarım faydalı olmuştur.

Kafanıza takılan herhangi bir şey olursa yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir