Twitter Hesabı Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

Twitter Hesabı Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

Twitter, bir zamanların en büyük sosyal alanlarından birisi olarak gösterilmekte idi. Hemen hemen tüm kişilerin hesaplarının bulunduğu, yüksek kullanıcı sayısına sahip olan bu alan zamanla eriyerek kullanıcı sayısı git gide düşürmeye başlamış durumda. Günümüzde internette karşımıza sıklıkla çıkan Fenomen isimlerin birçoğu aslında ilk Twitter üzerinden keşfedilerek büyümeye başlamışlardır. Artık sosyal alan olmaktan çıkmaya başlayan Twitter, her yıl büyük zararlar ederek eksi bir gelir ile yılı kapatmakta. Yapı olarak değişikliğe gitmeyi planlayan şirket, mikroblog sisteminden çıkarak yavaş yavaş Twitter’ı dünyanın en büyük haber paylaşım servisinden birisi haline getirmeyi planlamakta. Başta ünlüler olmak üzere, siyasiler ve bazı aktif kullanıcılar bu alanı kullanmaya halen devam etmekte.

Twitter, sahip olduğu yüksek kullanıcı sayısını sistem içerisinde bulunan sahte, trol hesaplar sayesinde elde etmektedir. Birçok kişi, başta ünlü ve siyasetçi kişilerin olmak üzere sıradan kişilerin dahi profil bilgilerini kopyalayarak sahte hesaplar açmaktadır. Bu durumların sıklıkla ön plana çıkması ile beraber birçok kişinin Twitter Hesabı Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır? soruları sormaya başladıklarını görmekteyiz. Geçmişte olsa bu soruya oldukça net bir cevap verebilirdik. Sistem basit olmasından dolayı 10 ya da 15 kişi diyerek bu konuyu kapatabilirdik. Artık sistemin değiştiğini, şikayet etme bölümünün amacı dışında kullanılmasından dolayı sistemde büyük değişiklikler meydana getirildiğini söyleyebiliriz.

Twitter Hesabı Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır? sorusuna dediğimiz gibi net bir rakam verememekteyiz. Şikayet edilen hesabın durumundan ziyade şikayet eden hesapların durumlarına göre işlemler yapılmaktadır. Dediğimiz gibi sosyal alan son zamanlarda çok fazla amaç dışında kullanılmaya başlanmış durumda. Otomatik olarak hazırlanmış bazı yazılımlar, saniyede yüzlerce hesap açıp bu hesaplar üzerinden şikayet etme işlemleri uygulamış olmasından dolayı hesaplar anlık olarak sistem tarafından kapatılmakta idi. Şikayetler sonucunda hesap kapatma işlemi artık manuel olarak Twitter çalışanları tarafından uygulanmakta olup işleme alınmaktadır. Eğer taklit edilen hesap ünlü ya da siyasi kişilere ait ise 1 kişinin şikayeti ile dahi kapanabilmekte. Bu sayı, 100 hatta 1000 kişiye kadar çıkabilmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ben yıllar önce actigim bi hesabımı kapatmak istiyorum ama şifremi unuttum mail adresimi de kullanmıyorum ve şifresi de yok. Bu durum da ne yapabilirim ? Lütfen yardımcı olur musunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir