Twitter API Key Nasıl Alınır?

Twitter API Key Nasıl Alınır? sorusu internet sitelerine kolay yoldan giriş yaptırmak isteyen webmasterlar tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Sosyal medya ağları üzerinden kullanıcı girişi yaptırmak üyelik işlemlerinin saniyeler içerisinde tamamlayarak büyük kolaylıklar meydana getirmekte. Bu tür girişler yaptırmak için sosyal medya ağları tarafından geliştirilen API anahtar sistemlerine ihtiyacınız olduğunu da ekleyelim.

Twitter API Key

Twitter Api Key

Bu yazımız içerisinde Twitter API Key Nasıl Alınır? sorusunun cevabını adımlar üzerinden anlatmaya çalışacağız. Yapılacak işlemler;

 • İlk olarak twitter hesabınız ile oturum açmanız gerektiğini, eğer bit twitter hesabınız yok ise üyelik almanız gerektiğini belirtmek istiyoruz.
 • Sisteme giriş yapan kişiler BU bağlantı adresi üzerinden Apps bölümüne giriş yaparak “Create New App” Butonuna tıklamaları gerekmekte.twitter api key alma
 • Create New App bölümüne giriş yapan kişiler yukarıda yer alan görseldeki gibi bir alan ile karşılaşacaklardır. Buradaki bölümlerin anlamlarının ve nasıl doldurulması gerektikleri ise;
  • Application Details: API anahtarı için oluşturulacak proje isminin ne olacağına karar verdiğimiz alandır. Daha çok site adreslerinin verildiğini söyleyebiliriz.
  • Description: Oluşturulacak proje hakkında kısa açıklama
  • Website: API anahtarının alınacağı site adresi
  • Callback URL: Alternatif bir site adresi
 • Bölümlerini doğru bir şekilde dolduran kişiler son bölümde Twitter API Key Nasıl Alınır? almadan ölce uygulanan sözleşmeyi kabul ederek Create Your Twitter Application butonuna tıklayarak uygulamayı hazır hale getirebilirler.

Bu işlemleri tamamlayan kişiler, Apps sayfasına geri dönerek Settings  bölümüne giriş yaparak “Allow this application to be used to Sign in with Twitter” yazısının yanında bulunan kutunun işaretlenmesi ile Twitter ile giriş yapma özelliğinin aktif hale getirebilirsiniz. Bu özelliğin işaretlenmemesi Twitter Login işleminin aktif olmamasına neden olabilmekte. Bu ayarların yapılması ile beraber Keys and Tokens Menüsüne giriş yapılmasını, bu bölümde yer alan Twitter Consumer KEY ya da Comsumer Secret bölümünden Twitter API Key Nasıl Alınır? işlemi alabileceğinizi belirtmek istiyoruz. İşlemlerin atlanması ya da farklı işlemlerin yapılması Twitter API Key Nasıl Alınır? sorusunun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir. İşlemlerin bu kadar olduğunu belirterek kısa sürede yapabileceğinizi de eklemek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir