Twitch Reklam Engelleme

Twitch Reklam Engelleme

Twitch Reklam Engelleme konusu izleyiciler tarafından sıklıkla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Video platformlarının neredeyse tamamı, bünyesinde yer alan kitleleri kullanarak para kazanmak için reklam alırlar. Reklamların boyutu bazen aşırıya kaçtığını, birçok kişinin reklamlar yüzünden canlı yayınları ya da videoları izleyedikleri görülür. Twitch, oyunlar üzerinde kurulan bir canlı yayın platformu olduğunu ve milyonlarca kişi tarafından takip edildiğini söyleyebiliriz. Sevdiğiniz yayıncıların yayınlarına katıldığınızda sizleri en çok rahatsız eden şeyin reklamlar olduğunu görebiliyoruz. Bu konuya çözüm getirmek adında dünyanın en güçlü reklam engelleyicisi hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Twitch Reklam Engelleme işini çözeceğiniz uygulama ya da eklentinin adı Adguard ve AdBlock’dur.

AdBlock, başta Twitch olmak üzere internet siteleri ve Youtube gibi alanlarda karşımıza çıkan tüm reklamları engelleyerek bizlere görünmesinin önüne geçmektedir. İlk olarak internet sitesi reklamlarını engelleyerek başlayan macerasını Youtube reklamlarını engelleyerek devam etmiş, sonrasında ise sıklıkla birçok kişi tarafından istenilen Twitch Reklam Engelleme olayını çözümlemiştir. Reklam engelleyici eklenti ya da uygulamalar hem platform sahiplerini, hem internet sitesi sahiplerini hem de Youtube içerik yayıncılarının gelirlerinin düşmesine neden olmaktadır. Birçok insan ev geçimlerinin internet ya da Youtube üzerinden sağladığını, reklam engelleyicilerin bu insanları zor duruma düşürdüklerini söyleyebiliriz. Fakat, bazı internet sitesi ve Youtube videoları da reklamdan geçilmemektedir. O gibi durumlarda Adblock kullanmak en mantıklı şeydir.

AdBlock Kullanımı

AdBlock kullanımı konusunda araştırmalar konusunda arayışların devam ediyorsa ilk olarak seni BU bağlantıya alabiliriz. Buradan AdBlock eklentisini Google Chrome’a ekleyebilirsiniz. AdBlock kullanımı opsiyoneldir. İstediğiniz zaman açabilir, istediğiniz zaman kapatabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu sayede kolaylıkla Twitch Reklam Engelleme işlemini başarılı bir şekilde yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Farklı tarayıcıların kendilerine ait reklam engelleme servislerinin de bulunduğunu söyleyebiliriz. Opera ve Mozilla Firefox‘un kendi servislerinin tam engelleme meydana getirmediğini, bazı platformlarda reklam engellemelerin çalışmadığını söyleyebiliriz.  AdBlock kullandığınızdan dolayı bazı internet siteleri size uyarıda bulunarak eklentiyi devre dışı bırakmanızı isteyecektir. Bu gibi durumlarda ya eklentiyi kapatır ya da alternatif farklı sitelerde gezintiler yapabileceğinizi de ekleyelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir