TweetDeck Nedir, Nasıl kullanılır?

Sosyal medyanın oldukça sık kullanıldığı bir dönemde iken bir kişinin birden fazla hesaplara sahip olması mümkündür. Bu hesapların bir araya gelmiş hali ile bir arada tek bir merkezden yönetmek mümkün hale gelmiştir. Bu işlevi yerine getiren bir uygulama mevcuttur. TweetDeck tarafından birçok twitter hesabınızı bir arada kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Oldukça kullanışlı bir program olduğu için twitter tarafından da büyük meblağlara satın alınmış durumdadır. 

Kullanıcılar açısından oldukça avantajlı bir durumda olan bu uygulamayı kullanan kişilerde oldukça fazladır. Tabi ram konusunda aynı avantajlı olduğu kısmına değinmiyoruz, oldukça kullanım yeri kaplamaktadır. Mesela çok beğendiğiniz ve takip ettiğiniz bir kişinin yazdıklarına her an ulaşabilmek için de oldukça avantajlı bir ara yüz olmuştur TweetDeck. Takip etmeseniz bile istediğiniz bir kişinin ne yaptığını neler yazdığını, paylaşım yaptığı anda haber alabilme imkanını size sunmuş bir uygulamadır kendisi. En güzel ve kullanışlı özelliklerinden bir tanesi de arama kısmıdır. Arama yapmak istediğiniz kelimeyi yazmanızla birlikte, çıkan sonuçlar sütun halinde ekranda yer alır. Sütunda ise aradığınız kelime ile ilgili kim neler etiketlemiş, hakkında yazanların kimler olduğunu ve içeriklere kolayca ulaşmanızı sağlayan bir uygulamadır.

TweetDeck Nasıl Kullanılır?

Kullanım şekli ise sisteme girdikten sonra kendi kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizle başlamaktadır. Daha sonra ise, istediğiniz konuları ve kullanıcıları takip edebilir, arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir