Turkcell Sarı Kutu Puanı Öğrenme

Turkcell müşterileri için hazırlanmış olan ve bir teşekkür programı olarak adlandırılabilecek olan Sarı Kutu sisteminden yalnızca Turkcell müşterileri yararlanabilmektedir. Turkcell, kendileriyle birlikte çalışan müşterileri için birlikte olunan dönem ve yapılan harcamalara bağlı olarak belirli oranlarda Sarı kutu puanı hesaplarına tanımlamaktadır. Turkcell ürün ve servislerini kullanan müşterilerine teşekkür niteliği taşıyan bu program dahilinde toplanan puanlar ile birçok avantaj ve servisi ücretsiz olarak kullanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Peki, Turkcell Sarı Kutu puanı öğrenme için ne yapılmalı? Turkcell müşterileri puanlarını nasıl öğrenebilir?

Turkcell Sarı Kutu Puanı Öğrenme

Turkcell müşterileri 2222’ye gönderecekleri bir kısa mesaj ile sarı kutu puanlarını saniyeler içerisinde öğrenebilmektedir. Bunun için SARI PUAN yazarak 2222’ye bir kısa mesaj atmanız yeterli. Ayrıca turkcell.com.tr ya da Turkcell Hesabım uygulamaları üzerinden de puanınızı görüntüleyebilirsiniz. Alternatif 3 farklı yöntem sayesinde sarı kutu puan sorgulama işlemini gerçekleştirmek oldukça basit.

Puanlarınızın birikmeye başlaması için öncelikle Turkcell Sarı Kutu’ya katılmış olmanız gerekmektedir. Sarı Kutu’ya nasıl katılabilirsiniz merak ediyorsanız kısaca anlatalım;

  • 2200’a SARI KUTU yazarak ücretsiz bir kısa mesaj göndererek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • com.tr üzerinde hesabım menüsünün altında yer alan Diğer>Sarı Kutu Puanım sayfası üzerinde yer alan “Hemen Katıl” yazılı buton yardımıyla.
  • Hesabım uygulamasına giriş yaparak sol üstte yer alan menüden Hesabım>Kulüp ve Programlarım>Sarı Kutu sayfasına ulaşarak katılım sağlayabilirsiniz.

Turkcell Sarı Kutu Puan Kazanma

sarı kutu puanı sorgulama

Sarı Kutu hesabınızda yer alan puanların almak istediğiniz hediye için yetersiz olması halinde daha fazla puan kazanmak isteyebilirsiniz. Bunun için takip edebileceğiniz birkaç farklı puan kazanma yöntemi bulunmaktadır. Ücretsiz internet, dakika ve SMS gibi birçok avantaj sunan sarı kutu birçok Turkcell kullanıcısı için can kurtarıcı özelliğe sahip olabiliyor.

Eğer faturasız bir hat sahibiyseniz;

  • Yükleyeceğiniz her Her 50 – 69 TL aralığında (dahil) yer alan bir tutarda yükleme yapmanız halinde 200 sarı puan kazanırsınız.
  • Her 70 – 99 TL aralığında (dahil) yer alan bir tutarda yükleme yapmanız halinde 300 sarı puan kazanırsınız.
  • Her 100 TL ve üzerinde bir yükleme yapmanız halinde 400 sarı puan kazanırsınız.

Eğer Turkcell Faturalı hatta sahipseniz;

  • Her 30 – 49 TL aralığında fatura ödemesi gerçekleştirdiğiniz takdirde 100 sarı puan kazanırsınız.
  • Her 50 – 69 TL aralığında fatura ödemesi gerçekleştirdiğiniz takdirde 200 sarı puan kazanırsınız.
  • Her 70 – 99 TL aralığında fatura ödemesi gerçekleştirdiğiniz takdirde 300 sarı puan kazanırsınız.
  • Her 100 TL ve üzeri fatura ödemesi gerçekleştirdiğiniz takdirde 400 sarı puan kazanırsınız.

İlgili Makaleler


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir