Turkcell Kalan Paket Sorgulama

Akıllı telefonlarda kontör devriminin sona ermesi ile beraber birçok yenilik sistemine gidildiğine canlı canlı şahit olduk. Bakiye yani lira sistemine geçen operatör firmalar, bu sistem ile beraber müşterilerine aynı zamanda paket seçenekleri de sunarak iletişimlerini daha avantajlı şartlar altında yürütmelerine olanak sağlamakta. Operatör firmalar üzerinden faturalı ya da faturasız hatları bulunan kişiler, zaman içerisinde kalan harcamalarını ve bakiyelerini öğrenmenin yolunu araştırmaktadırlar. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Turkcell Kalan Paket Sorgulama hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Özellikle faturasız hat sahipleri, belirli bir ücret karşılığında satın almış oldukları paketlerin erken süre içerisinde bitmemesine dikkat etmelerinden dolayı kalan paket sorgulama işlemine oldukça önem vermektedirler.

Turkcell, diğer operatörler gibi müşterilerine belirli bir ücret dahilinde dakika, SMS ve İnternet kullanımları vermektedir. Tanımlanan paket bir aylık geçerli olup belirtilen süre içerisinde kullanıma açıktır. Bir aylık sürenin dolması ile beraber kalan kullanım tutarlarının tamamen silindiğini söyleyebiliriz. Eğer bir aylık süre içersinde paket özelliklerini dolduran kişiler, yapacakları görüşmeler üzerinden ekstra bakiye ödemek durumunda kalmaktadırlar. Bu durumun önüne geçmek isteyen kişiler, Turkcell Kalan Paket Sorgulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenmeye çalışmaktadırlar. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğimizi, yazımızın devamında kalan paket sorgulama işleminin nasıl yapıldığının detaylarının yer aldığını belirteceğimizi hatırlatalım. Bir konuya değinecek olursak; her operatör firmasının kalan paket sorgulama işleminin birbirine göre farklılık gösterdiğini söylemek istiyoruz.

Telefonlarının mesaj bölümüne giren Turkcell kullanıcıları, KALAN yazıp 2200’a ücretsiz bir SMS göndermesi durumunda kalan paket tutarlarını rahat bir şekilde öğrenebilirler. Bununla beraber alternatif seçenekler ise; arama ekranı içerisinde iken *100# tuşlamasında bulunan kişiler, kalan paket vebakiyelerinin karşılarına çıktığını görebilirler. 0532 757 22 22 numaralı Turkcell servisi aramanız  durumunda da yine sizlere sesli bir şekilde kalan paket tutarlarınız ile beraber bakiyeniz de iletilecektir. Faturalı hat sahibi olup olmamanızın hiç fark etmediği son yöntemde ise resmi Turkcell internet sitesine giriş yapmanız durumunda sağ üst köşede yer alan “Hesabım” bölümüne tıklayarak sahip olduğunuz şifre ile giriş yapın. Eğer şifreniz yok ise aynı pencere üzerinden yeni bir şifre alma ekranı çıkacaktır. Hesaplarına başarılı bir şekilde giriş yapan kişiler, sol menü içerisinde listelenen “Hat Özetim” bölümü üzerinden de kalan paket sorgulamalarını yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir