Türk Telekom Kalan Paket Sorgulama

Ülkemizde bulunan 3 ana operatör firmasından birisi olan Türk Telekom, iletişim alanında milyonlarca kişinin ilk tercihlerinden birisi olarak gösterilmekte. Geçmişte Avea olarak hizmet veren şirketi 2016 yılında satın alan şirket, müşterilerine daha iyi şartlar altında hizmet vermeye çalışmaktadır. Bünyesinde yer alan faturasız hat sahibi müşteriler, satın aldıkları paketler ile ilgili ara ara bazı sorunlar yaşamaktadırlar. Farkında olmadan hızlı bir şekilde biten internet ya da dakikalar, iletişimin bir anda sonlanmasına neden olmakta. Bu nedenle sürekli olarak türk telekom kalan paket sorgulama işlemi yapmak isteyen kişiler, bu tür işlemleri nasıl yapacaklarını merak etmektedirler.  Bizler de bu yazımız içerisinde türk telekom kalan kullanım sorgulama işlemi ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılardan bahsetmeye çalışacağız.

Türk Telekom Faturasız Hat Kalan Paket Öğrenme

Kalan paket sorgulama işlemi sadece faturasız hatlar tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Operatör firmalar, paket ile servis satış işlemini hem faturalı hem de faturasız hatlar üzerinden yaptığından dolayı sorgulama her 2 tip kullanıcı tarafından da yapılabilmektedir. Kalan paket sorgulama işlemi yapmak isteyen Türk Telekom kullanıcılarının yapması gereken işlemlerden bahsedecek olursak;

Türk telekom kalan paket sorgulama işlemi yapmak isteyen kişiler, telefonlarının mesajlar kısmına giriş yaparak KALAN yazıp 5555‘e ücretsiz mesaj göndermeleri durumunda tarifelerinde yer alan kalan SMS, Dakika ve internet haklarını görüntüleyebilirler.

Selfy Kalan Paket Öğrenme

Telefonunun arama kısmından 9333’ü arayan kişiler, Türk Telekom sesli servis üzerinden kalan dakika, sms ve internet kullanımları hakkında bilgi alabilirler. Herhangi bir yeri aramadan, sms göndermeden kalan tutarlarını öğrenmek isteyen kişiler ise *122# tuşlamasını yaparak kalan kullanımlarını öğrenebilirler.

Faturalı Selfy kullanıcıları kalan paket öğrenme işlemi için her sorgulamayı ayrı ayrı yapmak durumundadırlar. Kalan internet paketini sorgulamak isteyen kişiler INTERNET yazıp 5555‘e, kalan sms sorgulama işlemini yapmak isteyen kişiler SMS yazıp 5555‘e, konuşma haklarını sorgulamak isteyen kişiler SES yazıp 5555‘e mesaj atarak kalan kullanımlarını sorgulayabilirler.

Türk Telekom kalan paket sorgulama işlemini en ayrıntılı noktasına kadar anlatmaya çalıştık. Yukarıdaki işlemleri uygulamanız durumunda saniyeler içerisinde sorgulama işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir