Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Avea, bir zamanların en efsane GSM şirketi olarak gösterilmekte idi. Uygun fiyatlara çeşitli paketler sunmasından dolayı müşteri sayısını milyonlarca artıran şirket, yaşadığı bazı sorunlar nedeni ile şirketi devretmek durumunda kaldı Türk Telekom, vermiş olduğu internet servisi TTNET ile Avea’nın tek çatı altında olmasını sağlayacak bir teklif ile 2016 yılında Avea’yı satın aldı. Şu an piyasalar içerisinde Türk Telekom adı ile hizmet veren şirket, kullanıcılarının olumsuzluklar yaşatmadan devir işlemlerinin tamamlanmasını sağladı. Birçok yeni hat sahibi ya da yeni telefon sahibi Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? soruları ile operatörleri arayıp bilgi edinmek istemektedir. Bu konu üzerine hazırlayacağımız yazıda sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Avea Salla Kazan uygulaması ile bedava internet, dk ve sms hakkı kazanabilirsiniz. Türk Telekom sil süpür kullanımı hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Android Cihazlar Üzerinden Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Android ile çalışan telefon sayısı bir hayli fazladır. Yeni aldığınız bir Android telefonda İnternet ayarlarını yapmak için şu yolu izlemeniz gerekecektir; İlk olarak telefonumuzun Ayarlar menüsüne görerek Buradan Mobil Ağlar > Erişim Noktası > Ekle adımları üzerinden ilgili yere gelerek aşağıdaki gibi doldurmanız gerekmektedir. Takip edilecek bu yollar tüm Android cihazlarda aynı olup marka ayrımı yapılmamaktadır.

isim=Türk telekom internet
mcc=286
mnc=03
apn=internet
user=boş bırakın
server=boş bırakın
password=boş bırakın
mmsc=boş bırakın
type=default

iPhone Cihazlar Üzerinden Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

iPhone cihazlar üzerinden Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? sorusu sıklıkla gelmeye başlamaktadır. iPhone cihazlar için Android’ler gibi ayarlar yapmanıza hiç gerek yoktur. Kullanıcılar, sürekli internet kesintileri yaşamalarından dolayı ayar yapmak istemektedir. iPhone kullanıcıları, Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri yolunu tabip ederek Kişisel Erişim Noktasının hemen 2 altında bulunan APN kısmına giriş yaparak bu kısma internet yazıp kaydetmeleri yeterlidir. iPhone cihazları operatörler ile otomatik bağlantı kurarak internet bağlantısını gerçekleştirmektedir. Sürekli olarak internet kesiliyor, ya da bağlantı problemleri yaşanıyor ise telefonu yeniden başlatmak ya da format atmak gerekebilmektedir. Format sonrasında APN alanını doğru bir şekilde doldurulması ile Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir