Türk Telekom – Avea Kısayolları ve Gizli Şifreler 2021

2021 yılına ait operatörlerde türk telekom yeni kısayolları ve gizli şifreler bulunuyor. Bu kısayolları ve gizli şifreleri kullanarak işlemlerinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Böylelikle uzun uğraşlar gerektiren şeyleri kolaylıkla yapabileceksiniz. Bunun için ise belli şifreleri tuşlamanız yeterli olacaktır.

Türk Telekom gizli şifreler

Türk Telekom Kısayollar ve Gizli Şifreler:

Avea hattı üzerinden tüm işlemlerin başlangıcı için 100# yi tuşlamanız gerekir. Ayrıca hatlar üzerinden numara sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Kullandığınız numarayı merak ediyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız bunun için *101# ‘yi kullanabilirsiniz.

Ayrıca tüm bakiye sorgulama işlemlerini bu kısa yollar üzerinden yapabilirsiniz.Türk Telekom Bakiye sorgulama için *122# yi kullanabilirsiniz.

Gizli numaralar herkes için bir problem halini almıştır. Çünkü bazı kişiler gizli numaradan aranmak isteyebilir. Artık bu sorunu da türk telekom gizli kısa yollar sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken çok basittir. *253#  ü tuşlamak. Bunu ileride değiştirebilirsiniz. Türk telekom Gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek için ise tekrardan # 253# ‘ tuşlamanız gerekir

Ayrıca telefonunuzun özelliklerine de bu gizli kısa yollar sayesinde ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken *999#  ü tuşlamaktır. Pek çok işlemi belirli bir numarayı aramadan rahatça yapmak için bu numaraları kullanabilirsiniz.

Yine telefonla ilgili çağrıları yönetmek istediğinizde bazı kısayollara başvurmanız yeterli olacaktır. Gelen çağrılar üzerinde yeniden düzenleme yapmak ve bunları sınırlandırmak istiyorsanız, #35*şifre# özelliğini kullanmalısınız. Ayrıca tüm çağrılar üzerinde yönlendirmeleri de bu şekilde yapabilirsiniz. Bunun için 21 (yönlendirme yapmak istediğiniz numara) ve # tuşlarına basmalısınız. Diğer seçenekler için ise yine yönlendirme yapabilirsiniz. Cevap alınamayan durumlar için 61 kullanılacak numara# seçeneğini kullanabilirsiniz. Çağrılardaki tüm yönlendirme iptali için yapmanız gereken, yaptığınız işlemi kare şeklinde kullanmaktır. Türk telekom çağrı yönlendirme iptali #21# ile tüm çağrı yönlendirmeleri iptal edebilirsiniz.

Tüm seçenekleri yönlendirme iptali #004#

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir