Tüm Hatlarda Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Tüm Hatlarda Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Ödemeli arama, bazı durumlarda kişilerin öğrenmek istediği en önemli GSM sorunları arasında yer almakta. Akıllı telefon ya da standart telefonlar, içeriğinde bakiye bulundurmaları durumunda iletişimin temelini sağlayabilmekte. Operatör firmalar telefonlar üzerinden iletişimlerin sağlanabilmesi için konuşmaları belirli süreler üzerinden ücretlendirmektedir. Yükledikleri bakiyelerin bir anda bitmeleri durumunda bakiyesiz kalan kişiler, yapacakları görüşmeler sırasında ücretlendirmenin karşıdaki kişiden tahsis edilmesini istemektedir. Ödemeli arama olarak adlandırılan bu durum, kişilerin yeterli bakiyeye sahibi olmamaları durumunda devreye giren bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz. Tüm Hatlarda Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? Sorusunun işlemini tüm GSM operatörlerine göre uyarlayarak açıklamaya çalışacağız.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Ödemeli arama işlemleri yalnızca operatörlerin kendi aralarında uygulanan bir hizmeti olduğunu hatırlatalım. Turkcell hat kullanan bir kişi sadece Turkcell kullanan kişileri ödemeli olarak arayabilirler.  Turkcell’den ödemeli arama nasıl yapılır sorusuna gelecek olursak; Arama penceresi içerisinde iken aramak istedikleri kişilerin numarasını normal olarak yazan kişiler sadece numaranın başına *135* sonuna ise # eklemeleri gerekmekte. Bu konuya bir örnek verecek olursak; *135*05555555555# tuşlamasını yapıp arayan kişiler ödemeleri aramayı başlatabilirler. Karşıdaki kişiye ilk olarak çağrı düştüğünde operatör tarafından bir sesli uyarının geçildiğini, ücretlendirmelerin kendisine yansıtılacağı ifade edilir. Eğer kişiler bu şartları kabul ederler ise konuşma başlatılmış olur.

Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell içerisinde geçerli olan kuralların büyük bir bölümü Vodafone Ödemeleri Arama içinde geçerli olmaktadır. Vodafone kullanıcıları sadece kendi operatörleri içerisindeki kişilere ödemeleri arama gönderebilmektedir. Ödemeli arama yapmak isteyen Vodafone kullanıcılarının yapmaları gereken işlemlerden bahsedecek olursak; Kişiler, aramak istedikleri kişilerin numarasını arama penceresine normal olarak tuşlamaları gerekmekte. Tuşlama işlemini yapan kişiler numaralarının başına *149* sonuna ise # ekmeleri gerekmektedir. Örnek olarak gösterecek olursak; *149*05555555555# aramasını yapan kişiler ödemeleri olarak birbirlerini arayabilirler.

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Eski adı ile Avea olarak bilinen Türk Telekom, ülke içerisinde ne çok ödemeli arama işlemlerinin aratıldığı mobil hat olarak gösterilmekte. Türk Telekom üzerinden ödemeli arama yalnızca operatörler arasında yapıldığını ve yöntemin yukarıdakiler ile benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Türk Telekom Ödemeli Arama işlem, yapmak için aramak istediğimiz kişinin numarasının başına *135* eklemeleri gerektiğini, numaranın sonunda ise # tuşunu eklemelerini gerektiğini söylememeliyiz. Örnek olarak *135*05555555555# tuşlaması üzerinden ödemeleri arama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir