TP Link Modem Kurulumu

TP Link Modem Kurulumu, Türk Telekom bünyesinde yer alan TTNET internet hizmetleri alan kullanıcıların yaşamış olduğu en büyük sıkıntılardan birisidir. Teknolojiyi uzaktan takip eden bazı kişiler, modem kurulumu gibi teknik konularda büyük sorunlar yaşayarak çözümü yine internet üzerinden aramayı tercih etmeye çalışmaktadır. TP Link tarafından üretilen modeller bütün internet sağlayıcıları tarafından kullanılmakta olup gerek fiber gerekse standart bağlantı üzerinden veri akışına olanak sağlaması ile ön plana çıkmakta. Burada anlatacağımız TP Link Modem Kurulumu yazımızda markaya ait birçok modem seçeneğinde aynı işlemleri kullanarak işlem gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak tüm modem üretici firmalar, kullanıcılarına kolaylık oluşturabilmesi açısından aynı yolu denemeye çalışmaktadır.

 

Piyasalar içerisinde birçok modem üreticisi ve modem çeşidinin bulunması aslında sağlanan hizmet ile doğru orantılıdır. Yüksek hıza sahip olan internet kullanımları için standart modemler herhangi bir işleve sahip olamamaktadır. Fiber uyumlu olarak alınacak şekilde alınan modemler, daha yüksek oranda internet hızı almanıza katkı sağlayacaktır. TP Link Modem Kurulumu bu aşamada neredeyse her model için aynı olup işlem sırasında dahi değişiklikler meydana gelmediğini söyleyebiliriz. Öncelikle kişiler, modemlerin kablolama işlemini yaptıktan sonra bilgisayarları üzerinden herhangi bir tarayıcıya giriş yaparak adres satırına şu komutu girmelidir.

 

TP Link Modem Arayüzüne Giriş

192.168.1.1 komutu neredeyse tüm modem markaları için geçerli olup yönetici paneline ulaşılabilmesinin önünü aralamaktadır. Burada bir giriş yap bölümünün yer aldığını göreceksiniz. Buraya yazılması gereken bilgiler ise;

 

TP Link Modem Kullanıcı Adı: admin

1-TP Link Modem Şifresi: ttnet

2-TP Link Modem Şifresi: admin

3-TP Link Modem Şifresi: turktelekom

 

 

Modem Kurulum Aşamaları

 

TP Link Modem ayarları daha çok TTNET kullanıcılarının aradıkları bir işlem olmasından dolayı giriş bilgilerini TTNET üzerinden anlatacağız. Buradaki giriş bilgileri standart olup kullanıcı adı: admin, şifre: admin olduğunu söyleyebiliriz. Nadir de olsa şifre bölümü hatalı çıkabileceğini, bu durumlar için yedek parola olarak “ttnet” kullanabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Giriş işlemini yapan kişiler TP Link tarafından belirtilen bir kurulum aşamasını next diyerek sona kadar yürüteceklerdir.  Bu aşama sonrasında bir giriş bilgilerin daha istendiğini göreceksiniz. TTNET tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifreyi buraya girerek bağlantıyı aktif edebilirsiniz. Kullanıcı adını örnek@ttnet şeklinde olacağını ve sadece bu şekilde girilmesi durumunda aktif edileceğini hatırlatmak istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir