The Forest Şifreleri (Hileleri) ve Nereye Yazılır?

Oldukça popüler bir oyun olan The Forest Şifreleri ile ilgili aklınıza takılmış birçok soruyu yanıtlayarak sizleri bu konuda bilgilendireceğiz. Oyun ve şifreleri hakkında yapmış olduğumuz detaylı araştırmalar sonucunda sizde bu the forest hileleri kolaylıkla kullanarak oyunda hızlı bir ilerleme katedebilirsiniz.

The Forest ile ilgili yalnızca oyun içerisinde hile olarak sayılabilecek şifrelerin yanı sıra bazı bug ve hileleri de listemizde sizlerle paylaşacağız. Oyunu tek başınıza oynayabileceğiniz gibi diğer arkadaşlarınızla birlikte multiplayer olarak da oynamanız mümkün. Fakat birçok şifre yalnızca tek başınıza oynadığınız sırada geçerli olacaktır. The Forest hile kodları nereye yazılır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

The Forest Hileleri Nereye Yazılır?

Hile kodlarını sizlerle paylaşmadan önce bu kodlarla ne yapacağınız ve nereye yazacağınız gibi bilgileri biliyor olmalısınız. Eğer bilmiyorsanız kısaca The Forest hile kodları nereye yazılır anlatalım. Oyunun ilk açılışında ana sayfada hiçbir butona tıklamadan önce “DEVELOPERMODEON” yazısını klavyenizi kullanarak hatasız bir şekilde yazın. Daha sonrasında oyuna giriş yaptığınız takdirde “F1” tuşuna bastığınızda hile kodunu yazabileceğiniz alan karşınıza çıkacaktır. Daha sonrasında aşağıda sizlerle paylaştığımız kodlardan istediğinizi bu alana yazarak “Enter” basmanız yeterli.

the forest hile kodları nereye yazılır

The Forest Şifreleri

İlk olarak sizlere oyun içerisinde yazarak aktif ya da pasif duruma getirebileceğiniz birkaç hile kodundan bahsedeceğiz. Daha sonrasında oyun ana ekranında aktif edebileceğiniz bazı hilelere de değinmeyi unutmayacağız.

  • Abi Eşya Toplamak Çok Sıkıcı Değil Mi?

Oyun içerisinde eşya toplamayı sevmiyorsanız “addallitems” kodunu ilgili alana girebilirsiniz. Bu kod “Keycard” hariç tüm eşyaların çantanıza otomatik olarak gelmesini sağlayacaktır.

  • Şu Odunlara Bir El Atsak?

Oyun içerisinde odun toplamakta en az eşya toplamak kadar sıkıcı bir durum olabilir. Hile kodunu girmeniz gereken alana “loghack on” yazdığınız takdirde sınırsız oduna sahip olursunuz. Bu kod aktifken çantanızdan hiç odun azalmaz. Oduna olan acil ihtiyacınız sona erdiğinde “loghack off” yazarak kodu pasif hale getirmeniz mümkün.

  • Rez Var Mı Rez? Yine Öldük

Oyun oynarken sık sık ölüyor ve bu durum canınızı bir hayli sıkıyorsa bu kod tam sizin için var diyebiliriz. Aynı zamanda bu kod sayesinde karakteriniz yorulmaya bir son verecek. Tek yapman gereken “godmode on” komutunu kullanmak. Kapatmak istersen “godmode off” yazman yeterli.

  • Çok Sakiniz, Oyun Biraz Baydı Mı Ne?

Oyun oynarken sakinlik canınızı mı sıktı? Oyuna biraz daha hareketlilik ve aksiyon katmak için vereceğimiz kodu yazmanız yeterli. Bu kodu kullanarak her an yanınızda bir canavar / yaratık belirmesini sağlayabilirsiniz. Kodu yazmanızın ardından yaratıklara göre farklı kodlar karşınıza çıkacak. Çağırmak istediğiniz yaratığın kodunu yazın. Yazman gereken ilk kod ise “spawnenemy” şeklinde.

The Forest Hileleri Nasıl Yapılır?

Biraz önce paylaşmış olduğumuz The Forest hileleri nasıl yapılır ya da nereye yazılır olarak da adlandırılan bölümde oyun içerisinde kullanabileceğiniz hileleri aktif edebilmek için ihtiyacınız olan temel kodu paylaşmıştık. Bunun yanı sıra yine aynı şekilde oyuna ilk girişte ana ekranda kullanabileceğiniz birkaç şifre daha bulunuyor. Bu şifreleri oyun içerisinde yer alan hile girme alanından değil oyun ana menüsündeyken direkt hiçbir yere tıklamadan yazmanız gerekiyor.

  • Abicim Bi Bırakın Peşimi

Oyun ana ekranında “veganmode” yazdıktan sonra oyuna giriş yaparsanız oyun içerisinde yaratıklar yalnızca geceleri ortaya çıkacaktır. Bu sayede gün ışığında rahatlıkla kasılmakla vakit geçirebilirsiniz.

  • Yıkılmadım Ayaktayım

Oyun esnasında emek vererek inşa ettiğiniz yapıların saldırılar sonucunda yıkılması canınızı sıkıyor ise “ironforest” şifresini girmeniz yeterli. Bu şifre aktif olduğu sürece yapılarınız saldırı olsa dahi yıkılmaz.

  • Tohumlar Fidana, Fidanlar Ağaca, Ağaçlar Ormana Dönmeli Yurdumda

Doğa dostuyum ya da bana biraz odun lazım abi ağaç kalmadı ormanda diyorsanız “regrowmode” komutunu ana ekranda girmeniz yeterli. Bu hile aktif edildiğinde ormanda kesilmiş olan tüm ağaçların yeniden çıkmasını sağlayacaktır.

  • Kaptan Şuradan Biraz Hareketlilik, Biraz Heyecan ve Fazlasıyla Zorluk Sarar Mısın?

Eğer ben zoru seviyorum diyorsanız “rawmeatmode” komutunu girerek sizi er meydanına davet ediyoruz. Bu kod aktif edildiğinde öldüğünüz takdirde kaydınız imha edilecek (evet 1 kere ölseniz bile).

  • Ortalık Karıştı Biraz Temizlik Lazım

meatmode” komutunu girerek tüm hileleri kapalı hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Multiplayer mod da hile açılırmı? Açılırsa ban yer miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir