Telefondan Bilgisayarı Yönetmek

Telefondan Bilgisayarı Yönetmek

Telefondan Bilgisayarı Yönetmek birçok kişinin hep hayal kurduğu, düşündüğü şeyler arasında yer alır değil mi? Bu durumun aslında imkansız olmadığını, birkaç adımla aslında kolayca yapılabildiğini biliyor musunuz? Genel olarak bilgisayar üzerinden işlerini halleden kişiler ofis ya da ev ortamı dışında iken hep bir aklı evde ya da ofiste oluyor, işlerin ne durumda olduğunu merak ediyordur. Teknolojinin gelişmesi ile beraber artık telefon, tablet gibi cihazlar ile bilgisayar yönetmek oldukça kolay olmaktadır. Bunun için yapılması gereken işlemlerden bahsedecek olursak;

Tablet ya da Telefondan Bilgisayarı Yönetmek

  • İlk olarak bilgisayarlarımıza uzaktan bağlantı kurmamıza olanak sağlayacak olan programı indiriyoruz. Programın adı TeamViewer olup BU bağlantıdan kolaylıkla indirebilirsiniz.
  • Telefonunuz Android ya da İOS işletim sistemi olmasının önemi yoktur. Her iki işletim sisteminin de mağazalarına giriş yaparak TeamViewer uygulamasının mobil versiyonunu indirin.
  • İlk olarak bilgisayardan TeamViewer’i açıyor, bize uzaktan bağlantı kurabilmemiz için verilen İD ve Şifreyi not alıyoruz.
  • Daha sonra telefonumuza indirdiğimiz programın mobil uygulamasına giriş yapıyor, uzaktan bağlantı bölümüne yukarıdaki aldığımız İD ve Şifreyi giriyoruz.
  • Gerekli adımları yapmanız ile beraber artık Telefondan Bilgisayarı Yönetmek işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

Telefondan Bilgisayarı Yönetmek işleminde bağlantı hızının büyük öneme sahip olduğunu bilmelisiniz. Eğer internet hızınız yeteri kadar yüksek değilse donmalar, kasmalar meydana gelebilir. Bu nedenle bu konuya dikkat ederek telefondan bilgisayar kontrolü yapmaya çalışın.

Telefondan Bilgisayarı Yönetmek konusu kadar önemli bir diğer konuya da değinmek istiyoruz. Bilgisayar üzerinden aynı program ile telefonlarınızı da kontrol edebileceğinizi de belirtelim. Bu aşamada yukarıda yaptığımız işlemleri tamame ters bir şekilde uyguluyoruz. Kısaca anlatacak olursak;

  • İlk olarak mobil programdan TeamViewer uygulamasını açıyor ve bizlere verilen İD, Şifre gibi bilgileri not alıyoruz.
  • Bilgisayardan programa girerek “Karşıdaki Kişiye Bağlan” sekmesinden aldığımız bilgileri girerek telefon ile bağlantı kurabiliyoruz. Bu aşamayı daha ülkemizde birçok kişinin yeni öğrendiğini söyleyebiliriz.

Telefonunuzun ekran açık kalma süresinin oldukça önemli olduğunu, ekranın kapanması ile beraber bağlantının kesileceğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir