Telefonda Panoya Kopyalandı Nedir? Nereye Kopyalanıyor?

Telefonda Panoya Kopyalandı Nedir? Nereye Kopyalanıyor?

Telefonda Panoya Kopyalandı Nedir? Nereye Kopyalanıyor? sorusu Android işletim sistemine sahip telefon sahipleri zaman dönem dönem sorulabiliyor. Her ne kadar birçok kişi telefon dünyasının zirvesinde iPhone telefonları görse de artık Android telefonlarda kendisini geliştirmekte ve birçok özellik sunmaya çalışmakta. iPhone’lar da olmayan fakat Android telefonlarda olan güzel bir özellik hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Panoya Kopyalama özelliği akıllı telefonlarınız içerisinde yer alan uygulamalardan istediğiniz metni seçip kopyalayabilme özelliği sunmakta. Kopyalanan metin yine farklı bir uygulama içerisine yapıştırılarak kişilerin işleyişlerine büyük kolaylıklar sağlamakta. Aynı zamanda kopyalanan içeriklerde son 20 adedini de hafızasına tutma, saklama gibi ayrıntıları özellikleri bulunmakta.

Kopyalanan Metinler Nerede Saklanıyor?

Daha önceden panoya kopyaladığınız içerikleri nasıl görebileceğinizi merak ediyorsanız bu konu da özelliğin bir sanal panosunun olduğunu ve kopyalanan tüm metinlere kolaylıkla ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Telefonunuzda herhangi bir yazılım aramaya kalkmayın. Bu kayıtlar cihazın en temel parçacığı olan beynin de saklı tutulmaktadır. Telefonda Panoya Kopyalandı Nedir? Nereye Kopyalanıyor? sorusuna kısaca bu şekilde cevap vermemiz mümkün. Özel ROM’a sahip olan LG ve HTC markalı cihazlarda sanal panonun bir uygulama olarak cihazlar içerisinde bulunduğunu görebiliriz. Diğer android kullanıcıları da BU bağlantı adresinde yer alan bir uygulama ile geçmiş pano kayıtlarını rahatlıkla görebilirler. Bu uygulama geçmiş dönemlerdeki kopyaladığınız pano işlemlerini sizlere sunmaktadır.

 

Kopyaladığım Metinleri Nasıl Silerim?

Telefonda Panoya Kopyalandı Nedir? Nereye Kopyalanıyor? sorusunun temel parçalarını ele aldık. Sıra kopyalanan metinlerin nasıl silineceğine geldi. Android cihazların hafızaları sistem tarafından belirlenmiş zaman dilimlerinde belirli işlemler yapmaya göre programlanmıştır. Bir metini Panoya Kopyala bağlantısı ile kopyalayıp başka bir yapıştırıp işinizi bitirdiyseniz bu metin yaklaşık 2 saat sonra artık kullanılmaz, herhangi bir yere yapıştırılamaz hale gelecektir. Bu süre içerisinde herhangi bir şekilde başka bir şey kopyalamam gibi düşünmeyin iterseniz saniyede 10 farklı metin kopyalayın. Son işlem üzerinden 2 saat geçtiği zaman artık hiçbir şeyi yapıştıramayacak bir hale gelirsiniz. Anlatımımızdan sorun yaşayan kişiler düşüncelerini bizlere yorum bağlantısı üzerinden gönderebilirler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Android telefonumda pano uygulaması cıktı virüs programı buldu merak ettigim pano uygulaması ile benim telefon veya watsap konuşnalarımı benim haberim olmadan başka bir telefondan dinlemeleri yazdıklarımı görebilmeleri mümkünmüdür teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir