Telefona Mesaj Gelmiyor Sorunu Çözümü

Telefonuma mesaj gelmiyor konulu pek çok sorun var. Sms ayarlarından tutun da diğer şebeke ayarlarına varıncaya kadar bu sorun yaşanabiliyor. Gerçi artık sms pek kullanılmasa da, bu noktada ön plana çıkarılan birbirinden farklı seçimler de gayet gerçekçi bir noktaya ulaşıyor idi. Bireysel farkındalıklar ve ihtiyaçlara dair önemli bir yetenek ayartan mesaj hizmetinin sorununun başında, mesaj merkezi numarası yer alıyor. Bu numaralarda yaşanan güncellemeler, geçici bir süre telefonlarda mesaj sorunu yaratabiliyor.

Telefona Mesaj Gelmiyor Hatası Çözümü

1- ##002# tuşlarına basınız.

2- Telefonunuzun mesaj limitinin dolu olmadığına emin olun. Gerekirse tüm mesajları silin.

3- Mesajlar > Mesaj Ayarları > Metin Mesajları > Tercihler > Varsayılan Tercih > Mesaj Merkezi Numarasının doğru olduğundan emin olun.

4- Yeniden yukarıdaki yolu takip ederek” Size yanıt aynı merkez yoluyla ”seçeneğinin aktif olup olmadığına bakın.

Zira en net çözüm, doğru şebekenin çalışması ve bu durumda karşımıza çıkarılan şebeke seçenekleri. Yani şayet kişinin mesaj merkezi doğru ayarlı ise, sms almaması ve gönderememesi için hiçbir sebep yok. Bu yüzden yapılması gereken, ufak bir güncelleme olacak. Bu güncellemeleri yaparak, çok daha hızlı ve verimli bir çalışmaya imza atabileceksiniz. Size dair sunulan ve sizin için ön plana çıkarılan bütün çalışmalar için tek yapmanız gereken uygun bir şeklide müşteri hizmetlerini aramanız ve konu hakkında bilgi almanız. Zira telefonunuza gönderilecek bir hücresel veri yayını ile bu sorun bir anda çözülebilir. Genellikle eski model telefonlarda oluşan bu sorun için, oldukça farklı çözüm metotları sunuldu zamanında. Telefona mesaj gelmiyor sorunu için, bu yöntemler işinize yarayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir