Telefona Kasko Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarda, teknik aksaklıklardan dolayı meydana gelen sorunlar karşısında tüketicilerin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Telefon üreticileri, telefonlarda meydana gelen sorunlara karşı 2 yıl garanti söz vererek tamamiyle ücretsiz onarımlarda bulunmakta. Hangi markadan telefon alırsanız alın bu durumun geçerli olduğunu, telefonun kutu içerisinde yer alan garanti belgesinde hangi durumlardan ötürü telefon garanti servisi uygulanacağı açıkça dile getirilmiştir. Kullanıcıdan dolayı ortaya çıkan hasar ve sorunlar kesinlikle garanti kapsamına girmemektedir. Bu gibi durum karşısında ekonomik çözümler arayan kişiler çareyi kasko içerisinde bulmaktadır. Kasko servisleri, başta çalınma ve kırılma gibi durumlar olmak üzere telefon üzerinde meydana gelen tüm hasarlara karşı bakım, onarım ve telefon değişim vaatlerinde bulunmaktadır.

Telefona nasıl kasko yapılır sorusu son zamanlarda oldukça fazla sorulmaya başlandı. Sürekli telefonunu düşüren kişiler, meydana gelecek hasarları ücretsiz tamir ettirmek için bu gibi kasko yollarına başvurmakta. Günümüzde artık her elektronik mağazanın anlaşamalı olduğu ya da sahip olduğunu görmekteyiz. Telefon satın alırken sizlere zaten kasko seçenekleri sunulacaktır. Yapılan kasko 1 yılı kapsamakta olup genellikle ücreti telefon ücretinin %10’u ile %20 arasındadır. Firmalar, kasko işlemi yapmak için telefon sahiplerinden bazı şartlara uyup uymadıklarını da sormaktadırlar. Kasko yaparken aranılan şartlardan bahsedecek olursak;

Telefon Kaskosu Yaptırmanın Şartları

  • Kasko yapılmadan önce cihaz üzerinde kesinlikle bir hasar ya da onarım gerektiren bir durum olmaması gerekmekte.
  • Kasko yapılacak cihazın kesinlikle iki yıllık verilen Garanti süresinin bitmemesi gerekmekte.
  • Kasko yapacak kişi yapılan başvurunun ardından ilk olarak cihazın hem ön yüzünden hem de arka yüzünden fotoğraflar çekmelidir. Ekran üzerinden yapılacak fotoğraf çekimi sırasında cihazın kesinlikle IMEI adresi açık durumda bırakılacaktır.

Yukarıdaki işlemleri yaptıran kişiler başvurularını onaylanması ile beraber ücretlerini yatırarak hizmetten faydalanmaya başlayabilirler. 1 yıllık sürecin başlaması ile beraber artık telefonda meydana gelen tüm hasarların ücretlerini kasko şirketinden alabilirsiniz. Kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlar, ekran kırıklıkları, parça değişimlerinin tamamını kasko şirketleri üstlenmektedirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir