Telefona Gelen Sesli Mesaj Nasıl Dinlenir?

Merhaba arkadaşlar bu yazımız içerisinde turkcell sesli mesaj dinleme, türk telekom sesli mesaj dinleme, vodafone sesli mesaj dinleme, bimcell sesli mesaj dinleme özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz. Cep telefonları için asistan olarak kullanılan sesli mesaj hizmetlerinde, sizin için kaydedilen bir mesaj var ise onu hızlı bir şekilde dinleyebilirsiniz. Asistan olarak geçen bu hizmet, bazı operatörlerde telesekreter olarak da çıkıyor karşımıza. Bu yüzden detaylı bir çalışma ile bütün güncel bilgileri rahatlıkla öğrenebileceğinizi söylemek istiyoruz. Peki ama telefona gelen sesli mesaj nasıl dinlenir? Gelin hemen nasıl yapacağınızı anlatalım.

Sesli Mesaj Dinleme

Telefona gelen sesli mesajlar ile ilgili bazı bilgileri yukarıda dile getirmeye çalıştık. Bu aşamadan sonra operatör operatör sesli mesajların nasıl dinlenebileceğini sizlere sunmaya çalışacağız. Yazımız güncel olsa da ilerleyen dönemlerde servis ücreti gibi konularda değişikliklerin meydana gelebileceğini belirtmek isteriz.

Telefona gelen sesli mesaj nasıl dinlenir konusunda ilk olarak Türk Telekom’dan bahsetmek istiyoruz.

turk telekom sesli mesaj dinleme

Türk Telekom Sesli Mesaj Dinleme: Şayet Türk Telekom kullanıyor iseniz, telefonunuzdan 999 numarasını arayarak sesli mesajları dinleyebilirsiniz. Türk Telekom kullanıcılarının sesli mesaj dinlemek için herhangi bir ücret ödemesine gerek yoktur.


Turkcell sesli mesaj dinleme

Turkcell Sesli Mesaj Dinleme: Turkcell hattınız üzerinden gelen sesli mesajlarınızı dinlemek için, 7532 numarasını ücretsiz olarak arayabilir ve size bırakılan sesli mesajları dinleyebilirsiniz. Turkcell kullanan kişiler, sesli mesaj alımını aktif ettikten sonra ulaşılamaz oldukları durumlarda sesli mesaj almaya başlayabilirler. Turkcell sesli mesaj dinleme biraz önce de belirttiğimiz üzere tamamen ücretsizdir.


Vodafone sesli mesaj dinleme

Vodafone Sesli Mesaj Dinleme: Vodafone hattınıza gelen sesli mesajları dinlemek için tek yapmanız gereken 7542 numarasını aramak olacaktır. Ülkemizde 20 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu belirten Vodafone’da, kullanıcılarına diğer iki büyük telefon operatörü gibi ücretsiz olarak sesli mesaj dinleme hizmeti vermektedir.


Bimcell sesli mesaj dinleme

Bimcell Sesli Mesaj Dinleme: Bimcell operatörünü arayarak, söz konusu mesajı dinlemek istiyor iseniz 888 numarasını ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Diğer operatörler gibi kolay bir şekilde Bimcell sesli mesajlarınızı da çok kolay bir şekilde dinleme imkanına sahipsiniz. BimCell’e ait olan bu servisin aranması durumunda herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir.


Pttcel sesli mesaj dinleme

Pttcel Sesli Mesaj Dinleme: Pttcell’in çıkması ile beraber operatör pazarında büyük bir rekabet meydana geldi.  Pttcell sesli mesaj dinleme işlemi için BimCell’de olduğu gibi 888’i aramanız gerekiyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken özel bir durum daha bulunmaktadır. Bu servis ücretli olup 1,99 TL kullanım ücreti bulunmaktadır.


Cep telefonlarının sesli mesaj özellikleri, bizzat operatör üzerinden yapıldığı için ayarlarda da bu seçimler kullanılıyor. Bu yüzden şayet sesli mesaj dinlemek ve bırakmak istiyor iseniz, ya da bu ayarı önceden tanımlamak istiyor iseniz, müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. Bazı durumlarda sesli mesaj özelliği kapalı olduğu için, iletişim kurulamayabiliyor. Bu yüzden operatörünüz ile iletişime geçmeniz, çok daha kolay bir şekilde sorunu anlaşılmasını sağlayacaktır.

Silinen Sesli Mesajlar Geri Gelir Mi?

Operatörler sesli mesaj servisi konusunda oldukça hassas olduğunu belirtirler. Kullanıcılar tarafından dinlenen daha sonrasında silinen sesli mesajlar da bazen gündem konusu olabilmekteler. Bu mesajların daha sonra lazım olması durumunda tekrardan açmak isteyen kişiler maalesef olumsuz yanıtlarla karşılaşıyor. Silinen sesli mesajların geri gelmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple bir sesli mesajı dinlemek için, silineceğinin bilincinde olmalısınız.

Sesli Mesaj Göndermek Paralı Mı?

Sesli mesaj göndermek ya da sesli mesaj dinlemek isteyen kişiler için önemli olan bir diğer konu da sesli mesaj paralı mı konusudur. Bu konuya bir açıklık getirmek istiyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz ilk 3 operatörde sesli mesaj dinlemek tamamen ücretsiz diğerinde ise paralıdır. Ancak dinlemek değilde sesli mesaj göndermek istediğinizde operatörler tarafından belirlenmiş tarifede ücret ödemek durumunda olduğunuzu belirtmek istiyoruz. Sesli mesaj göndermeden önce operatör firmanız sizlere ücret tarifesi hakkında bilgiler verecektir. (Bu fiyat tarife ve aboneliğinize göre değişiklik gösterebilir.)

Sesli Mesajlar Kaç Gün Saklanır

Sizlere gönderilen sesli mesajları dinlemek için belirli bir sürenizin bulunduğunu bilmeniz lazım.
Dinlemediğiniz sesli mesajlar operatörlere göre değişiklik gösterse de 7 gün saklandığını söyleyebiliriz. Dinlediğiniz sesli mesajların ise ortalama 3 gün saklanmaktadır.

Başka Telefonlardan Sesli Mesajımı Dinleyebilir Miyim?

Telefonunuz kapalı ve size sesli mesaj geldiğinden eminsiniz diyelim.
Bu sesli mesajı farklı bir telefonda dinleyip dinleyemeyeceğinizi mi merak ediyorsunuz?
Operatör firmalar kullanıcılarına böyle bir hizmet, hak vermektedir. Kullandığınız operatör firma ile iletişime geçerek kendi telefonunuza gelen sesli mesajları farklı bir telefondan nasıl dinleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yurtdışındayken Sesli Mesaj Dinleyebilir Miyim?

Yurtdışına çıktığınızda telefonlarınız günün büyük bir bölümü doğal olarak kapalı olur. Yurtdışında iken sizlere sesli mesaj gönderilmesi durumunda dinleyip dinlemeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Yurtdışında bulunan kullanıcılar maalesef kendilerine gönderilen sesli mesajları dinleyemezler. Yurtdışı bağlantılı aracı şirketler sesli mesajları maalesef iletmemektedir.

Sesli Mesaj Nasıl Engellenir?

Sürekli sesli mesaj almaktan, dinlemekten rahatsız olmuş olabilirsiniz. Sesli mesaj almak istemeyen birçok kişi bu servisi nasıl kapatabileceklerini merak ediyor. Evet, operatör firmalar sesli mesaj alma işlemi olduğu gibi sesli mesaj kapatma konusunda da kullanıcılarına destek veriyor. Sesli mesaj engelleme işleminin nasıl yapıldığı ise;

Turkcell kullanan kişiler IPTAL SEKRETER yazıp 2200’a mesaj göndermeleri durumunda sesli mesaj alımının iptal olduğunu görebilirler. Bununla beraber 532 üzerinden müşteri hizmetleri de aranarak işlem iptal edilebilmektedir.
Türk Telekomda telesekreter servisini kapatmak istiyorsanız, #22# tuşlamanız gerekmektedir.

Diğer operatörleri kullanan kişiler de müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sesli mesaj engelleme, kapatma ile ilgili bilgi edinebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir