Tekila Fiyatları 2021 Güncel

Tekila fiyatları diğer tüm alkollü içeceklerde olduğu gibi ÖTV ve KDV içermektedir. Bu sebeple vergi türlerinde yapılan artış sebebiyle güncel tekila fiyatları eskisine oranla yaklaşık % 2,5 ila 3 oranında zamlanmış bulunmaktadır. İlk kez 16. yüzyılda Meksika’da yapılan ve tüm dünyaya yayılarak popüler olan Tekila, ilk kez Aztek medeniyeti tarafından İspanyolların bulduğu damıtma yöntemi kullanılarak yapılmıştır. Kaktüs benzeri bir bitkiden yapılan bu içki, ilk kez Meksika’nın Tequila şehrinde yapılması sebebiyle bu isimle anılmaktadır. Tuz ve limonla birlikte içilen Tekila, kolay içilmesine rağmen oldukça etkili bir alkollü içecektir.

Tüm Markaların Tekila Fiyatları

Olmeca Tekila Fiyatı

Olmeca Tekila Fiyatı

Yaklaşık %51 oranında tekila içeren Olmeca %38 alkol oranına sahip bir alkollü içkidir. Türk damak yapısına çok uygun olmamakla birlikte özellikle gençler tarafından tercih edilmektedir. Kalabalık parti ortamlarının tercih edilen içkisi olan tekila içilme şekliyle de oldukça cazip bir içecektir. Tuz ve limonla birlikte içildiğinde sertlik etkisi azalan içecek, Türkiye’de birçok noktada satışa sunulmaktadır. 35, 50, 70 ve 100 cl şişelerde satılan Tekilanın 35’lik şişesi 95,50, 50 cl şişesi ise 135, 00 TL fiyattan satılmaktadır.

Don Julio Tekila Fiyatı

donjulio tekila

Meksika’da yetişen mavi agave bitkilerinden damıtılarak elde edilen Don Julio tekila, dünyanın ilk süper delux tekilasıdır. %38 oranında alkole sahip olan bu içki, limon ve vanilyayı andıran kokusu ve şeffaf rengiyle tanınmaktadır. Margarita ile birlikte de içilebilen Don julio genellikle sek olarak limon ve tuzla içilir. 70 cl şişelerde satışa sunulmakta olan içkinin fiyatı 450,00 TL’dir. 70 cl’lik Don Julio Reposado 270,00 TL, 70 cl Don Julia Anejo tekila ise 450,00 TL fiyatla satılmaktadır.

Avion Tekila Fiyatı

Avion tekila fiyatı

Meksikaya özgü bir bitki çeşidi olan mavi agave’den damıtılarak üretilen Avion tekila %40 alkol oranına sahip bulunmaktadır. En iyi tekila olmasının yanı sıra en iyi beyaz tekila olarak da ödül alan avion, damakta bıraktığı süper yoğun etki ve burunda bitkisel ve baharat kokusuyla tanınır. 70 cl şişelerde satışa sunulan Avrona Silver Tekila 350,00 TL, 70 cl Avion Reposado ise 360, 00 TL fiyata sahiptir.

Pueblo Tekila Fiyatı

Pueblo Tekila Fiyatı

Diğer tekila çeşitlerine oranla daha uygun fiyatlarla satışa sunulan Pueblo tekila ’da tuz ve limon kombinasyonuyla içilmektedir. Fazla sıcak içilmemesi tavsiye edilen Pueblo, kokteyllere katılarak da tüketilebilen bir alkollü içecektir. 70 cl şişede satışa sunulan Pueblo Silver Tekila, 115,00 TL fiyatla satılmaktadır.

Mariachi Tekila Fiyatı

mariachi tekila

Meksika’da üretilerek tüm dünyada tanınan tekila, özellikle Avrupa’nın eğlence mekânlarının bir numaralı alkollü içecekleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kolay içilebilmesinin yanı sıra limon ve tuz ile birlikte farklı bir damak tadı yaratan Mariachi tekila 70 cl şişelerde ve 135,00 TL fiyatla satışa sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir