Survivora Nasıl SMS Gönderilir? SMS Ücreti Ne Kadardır?

Türkiye’nin en sevilen ve en çok izlenen yarışma programlarından birisi olan Survivor’da yer alan yarışmacıları desteklemek istiyor fakat nereye SMS göndermeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? Acun Ilıcalı yönetiminde uzun yıllardır hayatımızın bir parçası olmayı başaran program, her geçen ülkemiz televizyon ekranlarında yeni bir rekora imza atmayı başarıyor. Televizyon ekranında heyecanlı bir şekilde yarışmaları izlerken, takip ettiği ve desteklediği yarışmacı için “Survivora nasıl sms gönderilir?” en sık karşılaştığımız sorulardan birisi.

Survivora Nasıl SMS Gönderilir?

Survivor yarışmasında desteklediğiniz ve bir sonraki turda görmek istediğiniz yarışmacıya SMS gönderebilmek adına ilk olarak yarışmacının SMS ismini öğrenmeniz gerekmektedir. Yanlış isim girilmesi SMS’in iletilmemesine veya geçersiz sayılmasına sebep olacaktır. Yarışma esnasında gerek Acun Ilıcalı gerekse o an yarışmayı sunan diğer kişiler tarafından sık sık yarışmacıların SMS isimleri belirtilecektir.

Peki, yarışmacı ismi öğrenildikten sonra Survivora nasıl sms gönderilir? Bunun için yapmanız gereken tek şey mesaj gönderimi sırasında telefon numarası alanına 1890 yazmanız. Daha sonrasında mesaj alanına SMS ismini öğrendiğiniz yarışmacının SMS ismini yazmanız ve mesajı göndermeniz oy verme işlemini tamamlayacaktır. SMS oylama süresi içerisinde göndereceğiniz mesajlar geçerli sayılacak ve yarışmacıya 1 puan kazandıracaktır.

Survivor SMS Ücreti

Survivora mesaj gönderme numarası ve işlemin nasıl gerçekleştirildiğine dair detayları sizlerle paylaştık. Peki, göndereceğiniz bu Survivor SMS bedeli nedir? Oy atma işlemi için kullanacağınız Operatör, bölge veya uygulama ile gönderim seçenekleri için farklı ücretlendirmeler yer almaktadır. Türkiye içerisinde faaliyet gösteren (Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom gibi) operatörlerden birisini kullanıyorsanız göndereceğiniz SMS için ödemeniz gereken tutar 2,5 TL olacaktır. Kıbrıs üzerinden SMS gönderimi sağlıyorsanız bu ücret 2,61 TL’ye yükselecektir.

Bunların dışında farklı bir operatör kullanıyorsanız ve oy atmak istiyorsanız TV8 yan ekran isimli uygulaması üzerinden oy atma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Android cihaz kullanıcıları için bu işlem 2,69 TL + Vergi şeklinde ücretlendirilmektedir. iPhone kullanıcıları için ise oy atma işlemi 4,49 TL olarak belirlenmiştir. Yurtdışından SMS yoluyla oylamaya katılma şansı geçtiğimiz yıl itibariyle aktif edilmiş durumda. Bunun için aşağıda sizlerle paylaşacağımız numaraları kullanabilirsiniz;

  • İsviçre: 543’e “1 CHF” karşılığında SMS gönderebilirsiniz.
  • Fransa: 71004’e “0,50 EUR” karşılığında SMS gönderebilirsiniz.
  • Hollanda: 5030’a “1,10 EUR” karşılığında SMS gönderebilirsiniz.
  • Avusturya: 0900506506’ya “1,10 EUR” karşılığında SMS gönderebilirsiniz.
  • Belçika: 3211’e “1,50 EUR” karşılığında SMS gönderebilirsiniz.
  • İngiltere: 68899’a “1 Sterlin + Standart Ücretlendirme” karşılığında SMS gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler


6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir