Sürekli Türk ve Yabancı Sinema Filmi Yayınlayan TV Kanalları

Televizyon kanallarının çoğalmasıyla birlikte farklı kategorilerde yayın yapan televizyon kanalları oluşmuştur. Bu kanallar spor, haber, müzik, çocuk, belgesel, dini ve yalnızca yabancı ve Türkçe sinema filmleri yayınlayan kanallar olarak karşımıza çıkıyor. Birbirinden güzel eski ve yeni yapımlara yer veren kanalların tek eksi yönünü ise 10 veya 15 dakika aralığında reklam yayını vermesi oluşturuyor. Bir filme başladığınızda araya giren bitkisel krem, yağ ve cinsel içerikli ürün reklamları bazen kişilerin film izleme şevkini kırabiliyor.

Reklam Süresi Az Olan Türkçe Sinema Filmi Yayın Kanalları

Yalnızca Türkçe sinema filmi yayını yapan ve reklam süreleri daha az olan yayın kanallarından nostaljik ve yeni Türk filmleri izlenebiliyor. MovieSmart Türk televizyonunu 2073 frekansından 5/6 değeri ile izlemek mümkün. Dikey batı polarizasyon ve 27500 sembol oranıyla izlenilebiliyor. Osmanlı TV 12303 frekansından 5/6 değeri ile V Batı polarizasyonundan, 27500 sembol oranı ile izlenilebiliyor. Yeşil Sinema TV ise 12265 frekansı üzerinden 5/6 değeri ile V Doğu polarizasyonundan 27500 sembol oranı ile izleniliyor.

Reklam Süresi Fazla Olan Türkçe Sinema Filmi Kanalları

Türkçe sinema filmleri arasında çok uzun süreli reklam yayını veren ve izleyiciyi sıkan kanalların başında Anadolu Yurdum ve Anadolu TV geliyor. Bu iki kanal aynı anda reklam yayınına başlıyor ve genellikle aynı türde cinsel ürün reklamlarına yer veriliyor. Kanallarda yayınlanan sinema filmleri de genellikle aynı ve her gün aynı filmleri tekrar tekrar yayınlıyor. Ayrıca uzun süreli reklam yayını yapan fakat farklı filmlere yer veren kanallar da bulunuyor. Bunlar Best Film TV, Vizyon Türk, Dizi Box TV, Tosun TV, Derya TV, Kabus TV olurken, tüm kanallar Türksat 4A uydusu üzerinden yayın yapıyor.

Reklamı Az Yabancı Sinema Film Kanalları

Reklam süresi normal TV kanallarındaki gibi olan Tv4, Türksat 4A uydusundan 11986 frekansından V-Dikey polarizasyonundan 5/6 değerinden yayın yapıyor. Turkbox Euro, Action Box Euro, Aile Box Euro, Türksat 4A üzerinden H 30000 sembol oranıyla 12685 frekansı üzerinden yayın yapan kanallar arasında bulunuyor. Süper Film TV, Sony Channel, Teve2 ve TLC TV’de yabancı sinema filmi yayını yapıyor.

Uydu Paketi Bulunan Yabancı Film Kanalları

Filbox TV kanalı Türksat 4A Uydusu üzerinden yayın yapıyor. İçeriğinde tüm dünya ülkelerinin sinema filmi kanallarına yer veriyor. Bu paketi satın alan kişiler tüm ülkelerin yabancı sinema filmi yayınlarına ulaşabiliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir