Süperonline Modem Kurulumu

Türkiye’nin önde gelen internet hizmetlerinden birisi olarak gösterilen Superonline, Superonline Modem Kurulumu ile ilgili çeşitli sorunlar yaşandığını ifade etmekte. İnternet dağıtımı konusunda Türk Telekom sektörün lideri olarak gösterilirken Superonline verdiği hizmet ve altyapısı ile son zamanların en gözde şirketleri arasında yer almakta. Türk Telekom altyapısından bağımsız olarak kendi fiber altyapısını oluşturan şirket, ülke içerisinde evlere kadar 1000 Mbps bağlantı hızı verebilen tek şirket olarak gösterilmekte. Bu alanda elde etmiş olduğu başarılar Avrupa’da da oldukça ses getirmiş olup Avrupa bölgeleri içerisinde bağlantı hızı bakımından en güçlü 5. Şirketi olarak gösterilmiştir. 2012 yılından bu yana atmış olduğu adımlar sayesinde yüzbinlerce yeni abone kazanmayı başaran şirket, yoğunluğu nedeni ile kullanıcıların talep ve şikayetleri bakımından yetersiz kalmaktadır. Bu yazımızda birçok kişinin sıkıntı yaşadığı Superonline Modem Ayarları hakkında bilgi vereceğiz.

 

Turkcell, Superonline modem şifre değiştirme ile ilgili bazı paylaşımlarda bulunsa da anlatımlar oldukça karmaşık olup profesyonel yöntem kullanmayı tercih etmiştir. Ülkemiz içerisinde bulunan abonelerin neredeyse çoğu almış olduğu hizmetler sonucunda hediye olarak Huawei HG2555S modelini göndermektedir. Bu modemin kurulumunu sağlayarak internet erişimine açan kullanıcılar, bazı etaplarda sıkıntılar çekmektedir.  Superonline Modem Kurulumu detaylı olarak yazımızın devamında yer alacak olup aşama aşama ilerleme ile anlatılacaktır. Kullanıcılar öncelikte İnternet tarayıcılarını açarak adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem paneline giriş yapmaları gerekmektedir.

Superonline Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

 

Superonline modem Kullanıcı Adı: admin

Superonline Modem Şifresi: superonline

 

Superonline modem Kullanıcı Adı: admin

Superonline Modem Şifresi: admin

 

 

Superonline Modem Kurulum Aşamaları

 

Superonline modem arayüzüne nasıl girilir?

192.168.1.1 adresi üzerinden giriş yapan kişiler Superonline Modem Kurulum bölümüne giriş yapacaklardır. Burada kişilerden kullanıcı adı ve şifre talebinde bulunan sistem genellikle şifre ve kullanıcı adını modem üzerinde göstermektedir. Kullanıcılar, kullanıcı adı bölümüne

“admin” şifre bölümüne ise “superonline” yazarak panel içerisine giriş yapabilirler. Giriş yapılmasının ardından üst bölümde yer alan kategoriler içerisinden İnternet’e tıklıyor, sağ bölüme gelen araçlar içerisinden “İnternet Ayarları” bölümüne giriş yapıyoruz. Bu bölümde alınan hizmet ile modemin eşleşmesini sağlamak adına Superonline tarafından size verilen bilgileri girmeniz durumunda hizmetiniz aktif hale gelecektir. Bu işlemlerin sonucunda internet bağlantınız yavaşça gelecek, Superonline Modem Kurulumu başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir