Steam’e Dual Shock 4 Desteği Geldi

Ekim ayı itibariyle duyurusunu yapmış olan Valve, Dual Shock 4 desteği vermeye hazırlanıyor. Bundan böyle steam kullanıcıları da playstation 4 kontrolcüsü Dual Shock 4’ü rahatlıkla kullanabilecekler. Bakıldığında Ekim ayında Steam kullanıcılarına yönelik olarak Valve, Dual Shock 4’ü desteğini vereceklerini duyurmuştu. Bu duyurunun ardından artık destek hayata geçti. Steam bu sayede DS4 desteğine sahip olacak.

Valve duyuruyu yapmasından bir ay gibi bir süre zarfı sonrasında beta testlerini yapmıştı. Yapılan testlerin ardından yapılan duyuru hayata geçirilmesiyle amacıyla kollar sıvandı. Steam Client uygulaması için yayınlanmış olan bu uygulama artık PS4 oyun konsülünün ds4 kontrolcüsü olan Steam’e destek olunacak.

Güncelleme ile desteklenen bu cihaz aynı zamanda jiroskop, trackpad, ve çok sayıda butonlar için konfigürasyon gönül rahatlığıyla yapılabilmektedir. Üstelik uygulama da bulunan bu konfigürasyonlarda uygulamanın tam destekli olarak kullanılabileceği yönünde bilgiler de veriyor. Playstaton kullanıcılarına yönelik yapılan bu cihaz kullanıcılar tarafından son derece olumlu şekilde karşılanmış olduğunu belirtebiliriz. Günümüzde artık pek çok teknoloji nesli ortaya çıktığı gibi yeniliklerde devamı kesilmeden art arda gelmeye devam ediyor.

Playstation oyuncularının yakından takip etmiş olduğu Steam için artık Valve, yeni bir karar alarak Dual Shock 4 desteğini vermeye karar verdi. Hatta bununla da sınırlı kalınmayarak ekim ayında bile duyurusu Steam kullanıcılarına yönelik yapılmıştı.

Yapılan duyurular ve beta sürümleri sonrasında artık Valve, tüm bu duyurusunu hayata geçirerek , Dual Shock 4 desteği vermeye hazırlanmaya başladı. Valve hakkında daha başka ne tür yeniliklerin var olduğu, , Dual Shock 4 desteği ile ilgili tüm gelişmeler de artık an be an yakından takip edilebilecek ve destekten yararlanılabilecek.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir