Steam Hesabına Para Yükleme ve Alışveriş Yapma

Dünyanın en büyük oyun platformu olarak gösterilen Steam, dünya üzerinde yer alan oyunların neredeyse birçoğunu bünyesinde barındırmaktadır. Oyunlarının bir kısmı ücretsiz olarak sunulurken büyük kitlelere sahip oyunların tamamının ücretli olduğunu söyleyebiliriz. Ücretli olarak satılan oyunların satın alım işleminin ardından lisanslı olarak bilgisayarlara indirilebildiğini, bu işlemler ardından istenilen şekilde oynanabildiğini söyleyebiliriz. Bu yazımız içerisinde Steam Hesabına Para Yükleme ve Alışveriş Yapma konusunu dile getirerek hesaplarınıza nasıl bakiye yükleyebileceğinizi, yüklediğiniz bakiyeler ile nasıl alışverişler yapabileceğinizi dile getireceğiz.

Kredi Kartı, Banka Kartı ya da Ön Ödemeli Kartlar Üzerinden Bakiye Yükleme

Sahip olduğunuz kredi kartı, banka kartları ya da ön ödemeli kartlar yurtdışı alışverişlerine açık ise Steam içerisine girerek bakiye yükleme bölümünden istediğiniz tutarı girerek alışverişinizi kartlarınız üzerinden başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz bakiyeleri ister oyun almak için kullanabilir, istersenizde oyunlar içerisinde satılan ücretli ekipmanları almak için kullanabilirsiniz.

PTT İle Ödeme Yükleme

Kredi ya da Banka kartı sahibi olamayanlar, kartlarını internet üzerinden kullanmak istemeyen kişiler için alternatif ödeme seçenekleri arasında PTT’nin yer aldığını söyleyebiliriz. PTT üzerinden yapılacak ödemeyi Boacompra adresine gönderdiğinizi, bu sisteme para gönderirken sizlere verilen referans kodunuz Steam üzerine girmeniz durumunda bakiye alımını başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Mobil Ödeme

Türk Telekom ve Turkcell mobil hat kullanıcıları, sahip oldukları faturalı ve faturasız hat üzerinden mobil ödeme yaparak Steam Hesaplarına Bakiye Yükleyebilirler. Bunun için öncelikle sahip olduğunuz hatlar üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek mobil ödemenizi aktif hale getiriniz. Mobil Ödeme üzerinden Steam bakiyesi yüklemek isteyen kişiler yapacakları işlemler için komisyon öderler. 5 TL’lik cüzdan kodu için 6 TL, 10 TL için 12 TL, 25 TL için 30 TL, 50 TL için 60 TL, 100 TL için 120 TL bakiye ödemesinin yapıması gerekmekte.

Bitcoin İle Ödeme

Dünyanın en büyük kripto paralarından birisi olan ve birçok alanda geçerliliğini ilan eden Bitcoin, Steam hesaplarına bakiye yüklerlen geçerli olan ödeme sistemleri arasında yer almakta. 2017 yılı Aralık ayında Bitcoin ile ödeme almayı durduran Steam, yakın zamanda tekrardan Bitcoin ile ödemeyi aktif hale getirecek.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir