Spotify Çevrimdışı Müzik Dinleme

Dünya çapında bir araştırma yaptığınız takdirde en fazla kullanıcı çekmeyi başaran müzik servislerinden birisinin kuşkusuz Spotify olduğunu göreceksiniz. Bu kadar önemli bir kullanıcı kitlesine hitap eden uygulamanın geliştiricileri kullanıcı deneyimini arttırmak adına her geçen gün yeni çalışmalar ve geliştirmeler yapıyor. Bu geliştirmelerden birisi olan Spotify çevrimdışı müzik dinleme özelliği birçok kişi için neredeyse hayat kurtarıcı bir değere sahip. Bir nevi müzikleri indirmenizi sağlayan bu özellik sayesinde internetiniz olmasa dahi belirlediğiniz müzikleri internetsiz dahi dinleme keyfine varabilirsiniz. Spotify müzik indirme 2018 yılı içerisinde fazlasıyla güncelleme ve geliştirme alarak oldukça basit ve stabil bir şekilde çalışır hale getirildi. Apple Music ve Deezer gibi oldukça güçlü rakipleri karşısında teknolojinin gerisinde kalmayan ve rakiplerine öncü olma konusunda örnek gösterebileceğimiz Spotify’ın bu özelliği hakkında detayları biliyor musunuz?

Spotify Çevrimdışı Müzik Dinleme

Spotify kullanıcıları internet olmadığı zaman müzik dinleyebilmek için öncelikle bir “Premium” üyelik sahibi olmaları gerekmektedir. Yalnızca premium üyeler için geliştirilen bu özellik maalesef standart / ücretsiz olarak uygulamayı kullanan kişiler için geçerli değil. Eğer halihazırda bir premium üyeliğiniz bulunuyorsa şu adımları takip etmeniz yeterli;

  1. Mobil cihazınızda Spotify uygulamasını başlatarak işlemlere başlayın.
  2. Daha sonra “Kitaplık” sekmesine geçiş yapın.
  3. Sol üstte sizi karşılayacak “Ayarlar” sekmesine geçiş yapmanızı sağlayan tuşa tıklayın.
  4. Çal” başlığı altında sıralanmış bilgiler arasından “Çevrimdışı Modu” yazısının yanında yer alan açma kapama tuşuna basarak aktif edin.

İşte yapmanız gereken tüm işlemler bundan ibaret. Tek yapmanız gereken çevrimdışıyken dinlemek istediğiniz müzikleri belirlemek ve bunlarda bu özelliği kullanılır hale getirmek. Tekrardan belirtmek gerekirse; Spotify premium olmadan çevrimdışı dinleme yapmanız maalesef mümkün değil.

Spotify Çevrimdışı Sorunu

Spotify çevrimdışı sorunu yaşıyorsanız internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Spotify normal şartlarda internetiniz olmadan çalışmayan bir uygulamadır. Eğer indirmiş olduğunuz çevrimdışı müziklerinizde bir sorun yaşıyorsanız en fazla 30 gün içerisinde 1 kere çevrimiçi duruma geçmeniz gerektiğini unutmayın. Spotify belirli aralıklarla çevrimdışı modu kullanıyor olsanız dahi sizin internete bağlanmanızı isteyecektir. Bu sayede Premium üyeliğinizin devam edip etmediği konusunda sistemden teyit alarak çevrimdışı müziklerinizin sorunsuz bir şekilde çalmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir