Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Merhaba bu yazımızda sonsuzluk işareti yapma işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Sonsuzluk işaretini nasıl yapacağınızı telefon ve bilgisayarda olmak üzere iki farklı yol ile sade bir şekilde anlattık. Bilgisayarda sonsuzluk işaretini yapmak için klavyenin solunda bulunan alt tuşuna basılı tutun ve sırasıyla 8734 tuşlarına basın. Yan sekiz nasıl yapılır? sorunuza yazımızın devamında cevap verdik. 193

Sonsuzluk İşareti Yapma Pc

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda sonsuzluk sembolünü alt tuşu ile yapmak için “Alt + 8734” tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Eski işletim sistemine sahipseniz Alt+236 tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Windows 10 yüklü bilgisayarlarda Alt + 8734 kombinasyonunu yapınca ▲ işareti çıkıyor. Bu sorunu çözmek için başlat menüsünde ” charmap.exe ” karakter eşlem kelimesini aratın. Çıkan sorguya tıkladıktan sonra yazı fontunu arial yapın. Sonra Alt + 8734 tuş kombinasyonunu aşağıdaki görselde olduğu gibi yapın. Son olarak kopyala butonuna tıklayın artık istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız buradan kopyalayabilirsiniz.

sonsuzluk işareti

Sonsuzluk İşareti Kopyala: ∞ 

 

 

Sonsuzluk İşareti Yapma Telefon İphone

İphone cihazlarda bu sonsuzluk işaretini nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatıyoruz.

Ayarlar > Genel > Klavye > Metin Değişimi yolunu izleyiniz. Yukarıdaki rehber görselde görüldüğü üzere yapmanız gereken işlemleri anlattık. En sağda bulunan görselde bulunan ifade alanına ∞ işaretini kopyalayın, kestirme alanına hangi kelimeyi yazdığınızda sonsuzluk işareti çıksın istiyorsanız onu yazın ve sağ üstte bulunan “Kaydet” sekmesine tıklayın. Benim telefonumda sonsuzluk işareti yazınca direk sembole çeviriyor. Siz dilediğiniz kelime öbeğini atayabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti yazısında aklınıza takılan konuları, soruları çözüme ulaştırmak için yorum kısmından veya soru sor sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir