Slime Nasıl Yapılır? Slime Malzemeleri

Çocukken neredeyse herkes oyun hamurlarıyla oynamıştır. Şimdi ise bu oyun hamurlarının daha eğlenceli versiyonları karşımıza çıkıyor. Slime dediğimiz bu farklı versiyon neredeyse her yaş grubunda insanın ilgi odağı olmayı başardı. Slime oyun hamuruna göre daha yumuşak ve yapışmayan bir yapıya sahip. Slime almak isteyen kişiler bunu oyuncak mağazalarında bulabilir. Ek olarak evde kendisi de yapabilir.

Evde Slime Nasıl Yapılır

Evde çok kolay bir şekilde slime yapabilirsiniz. Yaptığınız slime ile siz oynayabileceğiniz gibi kardeşiniz veya kuzeninizde oynayabilir.

Evde slime yapmak için gerekli malzemeler şu şekildedir:

-Yarım su bardağı tutkal,

-isteğe bağlı olarak gıda boyası,

-yarım su bardağı sıcak su,

-1 yemek kaşığı kadar boraks tozu

Evde slime yapılışı şu şekildedir:

Slime Yapılışı:

1 yemek kaşığı boraks tozunu bir bardak sıcak suyun içerisine koyarak iyice karıştırın. Burada boraks tozumuz tamamen eriyene kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Başka bir kavanozda yarım su bardağı sıcak suyu ve tutkalımızı karıştırıyoruz. Bu işlemi sulu bir yapışkan elde etmek için yapıyoruz. Hazırladığınız sulu tutkalın içerisinde istediğiniz renkte gıda boyası ve sim ekleyebilirsiniz.

Geniş bir kapta hazırladığımız boraks karışımıyla beraber tutkallı su karışımını ekliyoruz. Bunları iyi bir şekilde karıştırıyoruz. Yaklaşık yarım saat sonra slime hazır olacaktır. Bu şekilde hazırladığınız slime katı olduysa içerisine biraz daha su ekleyerek karıştırabilirsiniz. Slime çok sıvı geldiyse içerisine biraz boraks ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir