Site Hızlandıran WordPress Eklentileri

Site Hızlandıran WordPress Eklentileri

Çoğu kişi WordPress altyapısıyla kurduğu sitelerin yavaş olmasından şikayet ediyor. Bu yavaşlamanın en büyük nedeni veri tabanının zaman içerisinde şişmeye başlamasıdır. Fakat bazı WordPress eklentileri bu sorunun önüne geçerek sitenizin hızlanmasına yardımcı oluyor. Yazımızda sizlere WordPress altyapısına sahip olan sitelerinizi hızlandırabileceğiniz eklentiler hakkında bilgi vereceğiz. Sitem çok yavaş gibi sorunların çözümü bu yazımızda olacaktır.

WordPress Site Hızlandıran Eklentiler:

 

Gzippy

Bu konuda en çok tercih edilen eklentilerden birisi Gzippy eklentisidir. Gzippy eklentisi sitenizin HTML kodlarını yüzde 70 – 80 oranında sıkıştırır ve sayfanızın hızlı açılmasına yardım eder. Arama motorları sıralamalarda sitenin hızını da baz aldığını düşündüğümüz zaman bu eklentiyi kullanmanız yararınıza olacaktır.

W3 Total Cache

W3 Total Cache eklentisi çoğu kişi tarafından en iyi eklentiler arasında gösteriliyor. WordPress sitelerin altyapısında çok fazla sorgu vardır. Bu sorgular hem sunucuyu hem de kullanıcıyı çok fazla yorar. W3 Total Cache eklentisi ise sizlere bu evrede web sitenizin statik bir yapıya kavuşması konusunda yardımcı oluyor. Bu eklenti sayesinde sitenizin 1 saniye içerisinde açılmasını sağlayabilirsiniz.

Wp Fastest Cache

En çok kullanılan cache eklentilerinden biridir. Kullanımı ve arayüzü oldukça basittir. Kendi sitelerimizde bu eklentiyi kullanıyoruz, size de öneririz. Wp Fastest Cache Ayarları nasıl yapıyor diye merak ediyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

WP-Optimize

WP – Optimize eklentisi veri tabanınızda yer alan gereksiz verileri temizleyerek veri tabanınızın şişmesine engel olmaktadır. Onaysız yorumların veya Spam yorumların silinmesinde yardımcı olur.

Autoptimize

Sitenizde bulunan css, js, html ve yazı fontlarının optimize edilmesini sağlıyor.

Scripts Gzip

Scripts Gzip eklentisi sayesinde sitenizde yer alan HTML dışındaki dosyaların sıkıştırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu dosyalar CSS ve JavaScripts dosyalarıdır. Bu eklenti dosya boyutlarında sizlere büyük tasarruf sağlayacaktır. Siteniz bu eklentiyle beraber gözle görülür bir şekilde hızlanır.

Smush İt

Sitenizdeki resimlerin boyutunu otomatik olarak küçültüp sitenizi hızlandırmaya yarar.

Site hızlandırma sorununuz umarım çözülmüştür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir