Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası Çözümü

Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası Çözümü

İnternet kullanımı gerek ülkemizde gerekse Dünya üzerinde daha çok akıllı telefonların yaygınlaşması ile başlamıştır. Günümüzde artık akıllı telefonlar ve internet kullanımı hayatımızın bir parçası olup hızla yayıldığını görmekteyiz. Akılı telefonlar üzerinden kullanılan internet telefonlar üzerinde bazı dönemlerde zararlı durumların, donanımsal sorunların, yazılım problemlerinin meydana gelmesine neden olmakta. İnternet kullanımından kaynaklanan yazılımsal sorunlardan en sık karşılaşılanının ise Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası Çözümü olduğunu söyleyebiliriz.  Bu sorun le karşılaşan kişilerin için yapılabilecek çözüm önerilerinin neler olduğuna ise;

İnternet Paketi

Akıllı telefonlar ile beraber operatörlerin mobil internet hızlarında mükemmel değişimler meydana getirdiğini görmekteyiz. Sahip olduğunuz internet paketleri yüksek kullanımdan dolayı anlık olarak bitmeye başlaması durumunda Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası meydana gelebilmekte. Bu bildirim meydana geldiğinde çözüm olarak kişilerin ilk olarak sahip oldukları internet paketini kontrol etmelerini öneririz. Paket bitme durumunda ise hemen yenilemenizi, aksi takdirde bu bildirimi almaya devam edeceğinizi belirtmek isteriz.

Çekim Gücü

Akıllı telefonlar başta olmak üzere tüm cep telefonları gerek konuşma gerek SMS gönderimi gerekse internet gezintisi yapabilmek için bir şebekeye bağlı olmak ister. Ülkemiz içerisinde kullanılan en yüksek şebeke ağının 4.5G olduğunu, bu şebekenin bulunduğu bölgelerde internet hızının daha kaliteli, konuşmalardaki ses aktarımının daha hızlı olduğu görülmekte. Genel olarak seyahatler sırasında karşılaşılan bu durum, telefonda ani olarak meydana gelen şebeke değişikliliği durumunda görülmektedir. Telefonunuz için ideal çekim gücüne ulaştığınızda Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası Çözümünü otomatik olarak sağlayabilirsiniz.

Telefon Anteni

Akıllı telefonlarda gözle görülmeyen fakat internet erişimi ve konuşma yapılabilme olasılığı sunan antenler çekim gücünden iyi bir şekilde yararlanmamıza olanak sağlar. Genel olarak telefona darbe alınması ya da sık sık düşmesi durumunda anten arızası meydana gelebilmekte. Bu arızanın en net belirtileri arasında yer alan Sınırlı Erişim Değiştirildi Hatası ancak antenin tamir olması durumunda etki gösterebilmekte. Anten ancak garanti servislerinde yapılabilmekte.

Hard Reset

Yukarıdaki 3 çözüm önerisinin işe yaramadığı anlarda ve meydana gelen tüm yazılımsal sorunlarda kullanılmasını önerdiğimiz Hard Reset, her akıllı telefon modeli üzerinde farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Kullandığınız telefon modeline uygun Hard Reset araştırması yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir